Navijači Kopra so si v  drugem polčasu za nekaj minut dali duška. Foto: Ervin Čurlič
Navijači Kopra so si v drugem polčasu za nekaj minut dali duška. Foto: Ervin Čurlič
Dalibor Radujko
Dalibor Radujko po doseženem zadetku proti svojemu nekdanjemu klubu ni preveč proslavljal. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Koper - Olimpija
Olimpija je v Kopru nazadnje zmagala leta 1987. Foto: Ervin Čurlič
Domžale
Domžale se lahko po izpadu iz Evrope 100-odstotno posvetijo domačemu prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Domžalčani so po zmagi v Velenju slavili še pred domačimi gledalci. Do treh točk so prišli povsem zasluženo, saj so večji del tekme nadzorovali dogajanje na igrišču, Celjani pa praktično niso izvedli niti enega res nevarnega strela.
Zatkovič znova v Domžalah
Mož odločitve je bil Ivan Knezović, ki je zadel v 43. minuti po prostem strelu Lucasa Horvata z leve strani. Darko Birjukov med drugim ni mogel računati na Damirja Pekiča, Juninha in Marka Drevenška, je pa v ekipo znova lahko uvrstil Mitjo Zatkoviča, ki je po neuspelem prestopu v Izrael podpisal novo enoletno pogodbo.

Prva sta zapretila Slobodan Vuk in Horvat, v drugem polčasu pa Dalibor Teinović in Zatkovič. Prvo in eno od redkih resnejših priložnosti za Celjane je imel v 57. minuti strelec dveh zadetkov prejšnjo nedeljo v Stožicah Roman Bezjak, vendar jo je z nenatančnim strelom zapravil.

Bagarić zadel po podaji Kajtazija
Na Bonifiki so Koprčani silovito krenili v tekmo. V 13. minuti je s 35 metrov poskusil Konstantin Vasiljev, Elvis Džafić pa je s skrajnimi močmi žogo odbil v kot. Po kotu je Aljaž Struna s sedmih metrov neoviran streljal mimo vrat.
V 30. minuti je gostitelje popeljal v vodstvo hrvaški branilec Davor Bagarić. V globino je lepo podal še en novinec v Kopru Naser Kajtazi, prvi strel je Džafić ubranil, odbito žogo pa je Bagarić le pospravil v mrežo. Kajtazi je imel le dve minuti pozneje novo priložnost, a s petih metrov ni znal premagati ljubljanskega vratarja. Isti igralec je v 36. minuti po poskusu Vasiljeva s skoraj 40 metrov in odbiti žogi to poslal v okvir vrat.

V prvem polčasu je bilo razmerje v strelih v okvir vrat 8:2 za Koper, v nadaljevanju tekme pa je bila slika na igrišču popolnoma drugačna, saj so pobudo prevzeli varovanci Dušana Kosiča.
Čadikovski dvakrat premalo zbran
Na začetku drugega dela je imel najprej lepo priložnost Dragan Čadikovski, a je z glavo meril mimo vrat. V 59. minuti je rezervist Anej Lovrečič podal iz kota, ob neodločni domači obrambi pa je na drugi vratnici iz bližine z nogo izenačil kapetan Olimpije Dalibor Radujko. Tako Lovrečič kot Radujko sta nekoč igrala v Kopru.
Do konca tekme je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh. Bolj nevarna je bila Olimpija, pri kateri je Čadikovski z glavo še enkrat streljal nenatančno. Končno razmerje v strelih v okvir vrat: 9:5. Posest žoge: 44:56 odstotkov.
V kartonih 7:0 za Koper
Sodnik Slavko Vinčič iz Maribora je Koprčanom pokazal kar sedem rumenih kartonov, gostom pa nobenega.

2. krog:

DOMŽALE - CM CELJE 1:0 (1:0)
500; Knezović 43.
Domžale: Vidmar, Elsner, Knezović, Zec, Apatič, Teinović, Grbić, Vuk (77./Smukavec; 87./Gerić), Horvat, Krcić (62./Zadnikar), Zatkovič.
CM Celje: Kotnik, Krajcer, Popović (64./Firer), Bezjak, Kapić, Močivnik, Radulović, Pavlović, Gobec, Krljanović (46./Šmitran), Medved (85./Marijan).

LUKA KOPER - OLIMPIJA 1:1 (1:0)
1.800; Bagarić 30.; Radujko 59.
Luka Koper: Hasić, Handanagić, Bagarić, Grižonić, Struna, Linić, Guberac, Vasiljev, Marčeta (46./Stojanović), Kajtazi (62./Bubanja), Osterc.
Olimpija: Džafić, Jović, Anđelković, Sretenović, Božič, Radujko, Ranić (52./Lovrečič), Vršič, Škerjanc, Fink (52./Omladič), Čadikovski (91./Bešić).

Odigrano v soboto:
RUDAR
- TRIGLAV 5:0 (2:0)
1.000; Majcen 26., Rotman 37., Purišić 68., Tolimir 71., Berko 85.
Tekma se je zaradi močnega naliva začela s 25-minutno zamudo.
HIT GORICA - MURA 05 1:1 (1:0)
600; Galešić 26.; Jogan 64./ag
NAFTA - MARIBOR 1:2 (0:1)
1.500; Polareczki 88.; Volaš 37., Berič 84.

DOMŽALE 2 2 0 0 3:0 6 MARIBOR 2 2 0 0 4:2 6 MURA 05 2 1 1 0 2:1 4 RUDAR 2 1 0 1 5:2 3 CM CELJE 2 1 0 1 3:1 3 TRIGLAV 2 1 0 1 2:6 3 HIT GORICA 2 0 1 1 2:3 1 LUKA KOPER 2 0 1 1 1:2 1 OLIMPIJA 2 0 1 1 1:4 1 NAFTA 2 0 0 2 2:4 0