Nikola Nikezić je v 58. minuti izenačil na 1:1. Foto: Aleš Fevžer
Koper podaljšal niz neporaženosti proti Rudarju
Delitev točk na derbiju v Stožicah
Gorica zmagala, Koper remiziral

Pred 2.000 gledalci v Ljubljani je imel že v 3. minuti prvo lepo priložnost za Olimpijo Nik Omladič, ki je po prodoru po desni strani z diagonalnim strelom zadel vratnico. Deset minut pozneje je na drugi strani Robert Berić z glavo meril v prečko. V 22. minuti so gostje povedli, strelec je bil Nusmir Fajić po podaji Mitje Vilerja v kazenski prostor z leve strani za hrbet domače obrambe.
Po zadetku pravih priložnosti ni bilo več, le v 38. minuti je napadalec Olimpije Nikola Nikezić z roba kazenskega prostora meril mimo vrat.
V vratih v zadnjih 20 minutah Fajić
Ljubljančani so v 49. minuti neuspešno zahtevali 11-metrovko zaradi igre z roko enega izmed gostujočih nogometašev, nato pa le prišli do izenačenja. Nikezić je v 58. minuti lepo sprejel žogo na robu kazenskega prostora, se izognil rezervistu Nejcu Mevlji in s strelom po tleh matiral Jasmina Handanovića. Ta je moral v 70. minuti predčasno pod prho, saj si je prislužil neposredni rdeči karton.
Potem ko je v kazenski prostor prodrl Damjan Trifković, se mu je mariborski vratar vrgel pod noge in žoga je odšla v gol-avt. Ko je razburjeni Handanović zaradi štarta s podplatom vstal, je stekel do Trifkovića in ga grobo odrinil s potiskom rok v prsi. Sodnik Darko Čeferin je njegov "prekršek" kaznoval tako, da ga je poslal v slačilnico, Trifkoviću pa je pokazal rumeni karton. Ker so gostje že prej opravili vse tri menjave, je v zadnjih 20 minutah za Maribor branil Fajić.
Veliko dela ni imel, v sodnikovem podaljšku pa se je izkazal z lepo obrambo in ostalo je pri 1:1. Mariborčani so kljub igralcu manj nadzorovali potek igre in skrbno zapirali vse poti proti svojim vratom, tako da zeleno-belim nikakor ni uspelo priti do nevarnejšega zaključnega strela.

Izjavi po tekmi
Andrej Razdrh, trener Olimpije: "Za nas izid ni dober, če gledamo vseh 90 minut. V prvem polčasu je bila igra enakovredna, dobro smo začeli tudi drugi polčas, ko smo si upali igrati, prišli do nekaterih priložnosti. Nad igro po izključitvi mariborskega vratarja pa sem zelo razočaran. Preveč smo bili nemirni, prehitro želeli zadeti, premalo streljali. Nismo se dobro znašli v tem položaju. Mi smo izgubili dve točki, tako da škoda za zapravljeno priložnost."

Darko Milanič, trener Maribora: "Z naše strani je bil zelo soliden derbi do prekinitve v prvem polčasu, ki so jo naredili domači navijači. Od tistega trenutka nas ni bilo več. Do takrat smo bili nevarni, kombinirali, potem pa pokazali zelo malo tega. Igrali smo z dolgimi žogami in brez pravega gibanja, tako da je na koncu rezultat še dober za nas."
Rudar v Kopru dvakrat vodil
V Kidričevem je Gorica zmagala z 1:3, Luka Koper in Rudar pa sta se na Bonifiki razšla z neodločenim izidom 2:2.
Velenjčani so povedli v prvem resnem napadu. Visok predložek v kazenski prostor v 7. minuti je Ivan Firer z glavo mojstrsko preusmeril v mrežo. Gosti so bili tudi v nadaljevanju nevarni, toda nekajkrat se je izkazal vratar Igor Nenezić. Kazen za zapravljene priložnosti Rudarja je sledila ob koncu polčasa. Najprej je prodirajočega Gorana Galešića kot zadnji igralec zrušil David Kašnik in si prislužil rdeči karton. Miha Blažič je po kratki podaji s prostega močno streljal s 25 metrov, Matjaž Rozman pa je bil za las prekratek in izid je bil izenačen.
Kljub igralcu manj je v 53. minuti Rudar znova povedel. Razpoloženi Firer je prodrl v kazenski prostor, kjer ga je podrl Matej Palčič, z 11-metrovke pa je zadel Mate Eterović. Koprčanom se je takoj obrestovala menjava v 57. minuti, ko je v igro vstopil Matej Pučko. Slednji je lepo preigraval na sredini igrišča, podal žogo do Daniela Bradaschie, ta pa do Ivana Brečevića, ki je postavil končni izid (2:2). V zadnjih trenutkih tekme je gostujoči rezervist Denis Klinar v šprintu preigral celotno obrambo Kopra na čelu z Nenezićem, žogo po njegovem strelu proti praznim vratom pa je z golove črte izbil Damir Hadžić.
Med strelci v Kidričevem tudi Šturm
Na težki zelenici v Kidričevem so za Gorico zadeli Dejan Žigon po protinapadu, Jani Šturm po samostojni akciji in Jean Mbida s strelom po tleh. Častni zadetek za Aluminij je v 77. minuti prispeval Jurica Jeleč, ki je znižal na 1:2. Že malo prej je Tomaž Murko ubranil 11-metrovko Urošu Celcerju.
23. krog:
OLIMPIJA - MARIBOR 1:1 (0:1)
2.000; Nikezić 58.; Fajić 22.
RK: Handanović 70./Maribor
Olimpija: Šeliga, Jović ( 82./Kapun), Zarifović , Delamea Mlinar, Fink, Trifković , Lovrečič ( 90./Vicente), Omladič, Baskera ( 64./Božič ), Nikezić, Valenčič.

Maribor: Handanović , Viler, Rajčević, Arghus ( 46./Mevlja), Milec, Mertelj , Filipović, Cvijanović ( 62./Mezga), Ibraimi , Berić ( 61./Tavares), Fajić.

Sodnik: Darko Čeferin (Kranj)

ALUMINIJ - GORICA 1:3 (0:1)
100; Jeleč 77.; Žigon 27., Šturm 60., Mbida 85.
RK: Hodžurda 71./Aluminij
Celcer (Gorica) je v 71. minuti zastreljal 11-metrovko. Murko mu jo je ubranil.
Aluminij: Murko, Hodžurda , Topolovec, Bingo, Bloudek, Ožvald , D. Rešek ( 46./Medved), Drevenšek, M. Rešek ( 43./Jovanovič), Jeleč, Črnic ( 67./Petek).
Gorica: Simčič, Celcer, Vetrih, Širok, Šturm ( 78./Praprotnik), Žigon, Živec ( 87./Bremec), Mbida , Mevlja, Gregorič, Jogan .
Sodnik: Bojan Mertik (Odranci)

LUKA KOPER - RUDAR 2:2 (1:1)
400; Blažič 45., Brečević 58.; Firer 7., Eterović 53.
RK: Kašnik 45./Rudar
Luka Koper: Nenezić , Blažič, Guberac, Brečević, Popović ( 57./Pučko ), Galešić, Bradaschia, Mavrič Rožič , Hadžić, Palčič ( 74./Mendy), Čovilo.
Rudar: Rozman, Bubalović, Jeseničnik, Rošer ( 46./Berko), Firer , Črnčič ( 87./Klinar), Jahić, Kašnik , Bratanović ( 65./Rotman), Radujko , Eterović.
Sodnik: Matej Jug (Tolmin)

Preloženo zaradi razmočenega igrišča:
TRIGLAV - DOMŽALE

Odigrano v soboto:
CELJE - MURA 05 4:0 (2:0)
400; Verbič 18., 42., Žurej 79., Gobec 91.

MARIBOR 22 16 4 2 50:16 52 OLIMPIJA 22 12 4 6 42:23 40 DOMŽALE 22 11 3 8 27:22 36 LUKA KOPER 23 9 8 6 29:26 35 CELJE 23 8 9 6 24:20 33 GORICA 23 7 6 10 31:42 27 RUDAR 22 6 7 9 23:34 25 TRIGLAV 22 6 6 10 22:29 24 ALUMINIJ 23 6 3 14 21:42 21 MURA 05 22 5 2 15 28:43 17