Nogometaši Mure so v Mursko Soboto odnesli vse tri točke. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj

Mura je z novimi tremi točkami na prvenstveni lestvici napredovala za dve mesti in je zdaj peta, medtem ko so Kranjčani, ki so v letošnjem prvenstvu slavili zgolj trikrat, prikovani na dno.

Krcić izničil vodstvo zgodnje vodstvo Mure
Srečanje v kranjskem športnem centru so bolje začeli Triglavani, ki so goste takoj pritisnili na njihovo polovico, v 5. minuti je s strelom v okvir vrat zapretil Anže Jelar. Nalet domačih je bila kratkotrajen, saj so že nekaj minut kasneje črno-beli dosegli zadetek. Po lepem predložku Nusmirja Fajića je z roba kazenskega prostora z glavo mojstrsko zadel Mate Eterović. Toda Kranjčani se niso dali, v 14. minuti je nevarno sprožil Dragan Ovčina, trenutek kasneje pa je Alen Krcič po lepem predložku Bernarda Stejpanovića izid poravnal. V prvem polčasu so gledalci spremljali sila dinamičen obračun, Kranjčani pa so v končnici prvega dela imeli priložnost celo za preobrat, a Krcić in David Bunderla nista imela sreče.

V nadaljevanju sta obe ekipi prikazali všečno igro, še zlasti so se izkazali gostje, ki so preživeli številne nalete Triglavanov. Vseeno so slednji srečanje izgubili, v 85. minuti je v polno zadel Leon Sreš, ki je odlično prodrl po desni strani in hladnokrvno premagal domačega vratarja Miho Gracarja.

Prva liga si, 14. krog
TRIGLAV - MURA 1:2 (1:1)
700; Krcić 16.; Eterović 9., Sreš 85.

Triglav: Gracar, Smolej, Stejpanović, Ovčina, Krcič , Dolžan ( 82./Burgar), Jelar , Najdenov , Šušteršič ( 73./Košnik), Čoralić, Bunderla ( 72./Brajič).

Mura: Luk, Cipot, Bohar ( 63./Sreš), Horvat, Fajić ( 90./Gruškovnjak), Janža, Ošlaj, Eterović, Rep ( 87./Kouter), Dodlek, Maruško.

Sobotne tekme:
HIT GORICA
- LUKA KOPER 4:1 (0:0)
500; Arčon 68., Zarifović 77., Galešić 82., Rakušček 87.; Bagarić 55.

NAFTA - CM CELJE 0:2 (0:0)
700; Močivnik 48., Popović 61./11-m
RK: Kocsis 56., Caban 59., Tomažič Šeruga 64.; Krajcer 74.

RUDAR - OLIMPIJA 2:2 (1:0)
1.200; Majcen 33., Mujaković 70.; Vršič 50., Anđelković 92.

DOMŽALE - MARIBOR 1:4 (0:1)
2.100; Horvat 55.; Tavares 23., Volaš 62., Mezga 63., Milec 95.

MARIBOR 13 8 3 2 29:15 27 HIT GORICA 14 7 3 4 23:12 24 OLIMPIJA 14 6 5 3 24:19 23 RUDAR 13 5 5 3 20:16 20 MURA 05 14 5 5 4 13:17 20 CM CELJE 14 5 3 6 20:18 18 DOMŽALE 14 5 3 6 18:21 18 NAFTA 14 3 5 6 15:17 14 LUKA KOPER 14 2 6 6 13:22 12 TRIGLAV 14 3 2 9 6:24 11