Robert Berić je imel v 1. polčasu najlepšo priložnost za vijoličaste. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Agim Ibraimi
Na ideologa mariborske igre Agima Ibraimija so Domžalčani dobro pazili. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Maribor - Domžale
Zračni dvoboj Arghusa (levo) in Darka Zeca. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj

Mariborčani so srečanje odigrali brez poškodovanih Marcosa Tavaresa in Jovana Vidovića. Prvi naj bi bil pripravljen do četrtkove tekme Evropske lige z Glasgow Rangersi, drugi pa naj bi počival 14 dni. V Ljudskem vrtu v prve pol ure ni bilo pravih priložnosti. Po golu je "zadišalo" šele v 30. minuti, ko je po podaji Agima Ibraimija z desne strani Robert Berić z nekaj metrov streljal čez vrata. Domžalčani so na drugi strani najresneje zapretili v 39. minuti. Slobodan Vuk je po slabem izbijanju domačih branilcev na robu kazenskega prostora prišel do strela, a mu je veselje z lepo parado preprečil Jasmin Handanović. Malo pozneje je sicer Damir Pekić zatresel mrežo, toda Vuk je bil pred tem v nedovoljenem položaju.

Čeferina zamenjal Habjanič
Zaradi poškodbe se je glavni sodnik Darko Čeferin na začetku drugega polčasa premaknil na položaj četrtega sodnika, medtem ko je njegovo mesto zasedel Sašo Habjanič. Domžalčani so bili v nadaljevanju nekoliko nevarnejši. Predvsem Vuk je domači obrambi povzročal kar nekaj težav. Tako je hrvaški napadalec v 67. minuti že izigral Aleksandra Rajčevića, nato pa silovito sprožil, vendar se je znova izkazal Handanović. Na drugi strani je v 87. minuti gostujoči vratar Nejc Vidmar zunaj kazenskega prostora podrl prodirajočega Berića, za kar je prejel "le" rumeni karton. Do konca sta obe obrambi opravili svojo nalogo, tako da se je končalo z 0:0. Nogometna predstava zagotovo ni navdušila okoli 1.800 gledalcev v štajerski prestolnici. Končna statistika: posest žoge - 58:42 za Maribor, streli v okvir vrat - 5:8 za Domžale.

Hit Gorica poglobila krizo Luke Koper
Novogoričani so v Kopru zasluženo zmagali, saj so bili vso tekmo nevarnejši od domačih. Povedli so že v 4. minuti, ko je po dolgi podaji William Franklin prodrl do roba kazenskega prostora, nato pa s strelom iz obrata matiral Ermina Hasića. Žoga je končala v njegovem levem spodnjem kotu. Gostje so vodstvo povišali v 51. minuti. Vito Plut je mojstrsko zadel s prostega strela. Hasić je žogo, ki je preletela živi zid, lahko le pospremil s pogledom. Napadi domačinov so bili jalovi, zato pa je na drugi strani Goran Galešić v 83. minuti po pravi mojstrovini dosegel tretji zadetek. Galešić je namreč v domačem kazenskem prostoru sprejel visoko podajo Nejca Mevlje, preigral še branilca, nato pa z močnim strelom ukanil Hasića. Ta je malo pozneje klonil še enkrat, ko je po hitrem protinapadu iz neposredne bližine drugič zadel Plut. Koprčani tako še naprej edini v ligi ostajajo brez zmage.