Damir Pekić se je med strelce vpisal prvič po 3. krogu, ko je zadel proti Triglavu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Milan Đuričić
Milan Đuričić v zadnjem obdobju odlično vodi Rudar. Foto: MMC RTV SLO
Olimpija - Triglav
Dare Vršič je dosegel že 11. zadetek v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Olimpija je bila v Stožicah z 1:0 boljša od Triglava, Domžale pa so visoko, s 3:0, zmagale v Novi Gorici. S tem so prekinile niz treh zaporednih zmag belo-modrih in jim vrnile milo za drago za poraz z enakim izidom avgusta v Domžalah. Hit Gorica je doživela prvi poraz na domačem igrišču po 30. aprilu, ko je v Športnem parku Maribor zmagal s 6:0.
V 44. minuti je za goste prvi zadel Damir Pekić, ki je na 251. tekmi dosegel jubilejni stoti zadetek v prvi ligi. Po podaji z leve strani je z "akrobatskim" skokom žogo z glavo poslal v desno vratnico domačih vrat, od tam pa se je odbila za črto. Vratar Vasja Simčič jo je prepozno odbil nazaj v igrišče.
V 60. minuti je Goran Galešić dobro izvedel prosti strel z 20 metrov, a le za nekaj centimetrov zgrešil domžalska vrata. Gostje so v končnici tekme potrdili zmago. V 84. minuti je na 0:2 povišal Lucas Horvat, ki je ukradel žogo neprevidnemu Mihi Gregoriču in rutinirano matiral nemočnega Simčiča. Končni izid je v sodnikovem podaljšku po protinapadu iz bližine postavil rezervist Dejan Gerić.
Končni izid postavil z lobom
Celjani so proti Rudarju povedli v 24. minuti. Akcijo je začel Zoran Pavlović, večino dela pa je nato sam opravil Denis Popović in matiral Bobana Savića. V 39. minuti je z roba kazenskega prostora streljal Sebastjan Gobec, žoga se je odbila do Iztoka Močivnika, ta pa je bil sam pred Savičem in ga tudi premagal. V 42. minuti bi lahko Elvis Bratanović znižal zaostanek, a je z glavo iz ugodnega položaja žogo poslal čez vrata.
V 51. minuti je bil natančnejši Sebastjan Berko. Po podaji iz kota je pred golom nekoliko srečno prišel do žoge in jo s "pomočjo" Miroslava Radulovića spravil za hrbet Amela Mujčinovića. Sedem minut pozneje je že bilo 2:2. Z leve strani je podal Aleš Jeseničnik, Damjan Trifković pa je s strelom "iz prve" zatresel celjsko mrežo. Isti igralec je v 64. minuti poskrbel za popoln preobrat, ko je z lobom zadel za 3:2. V 85. minuti so sicer domači še zapretili prek Damirja Marijana, ki je z glavo le malce zgrešil cilj, blizu izenačenja pa so bili tudi v 90. minuti, ko sta streljala Klemen Medved in Tadej Kotnik.
Vršič zadel s prostega strela
Kranjčani so se v Ljubljani izkazali za čvrstega tekmeca, ki ni popuščal niti takrat, ko je imel igralca manj na igrišču. V 71. minuti je bil namreč zaradi prekrška izključen rezervist Tine Zornik. Prvi polčas je prinesel kar nekaj lepih priložnosti na obeh straneh. Že v 4. minuti je Dejan Burgar meril malo mimo leve vratnice ljubljanskega gola, isti igralec je Aleksandra Šeligo zaposlil tudi pet minut pozneje. V 10. minuti so zapretili tudi gostitelji, Dare Vršič je z diagonalnim strelom le za nekaj centimetrov zgrešil cilj.
V zaključku prvega polčasa je Miha Gracar izvrstno posredoval po strelih Filipa Valenčiča, Daliborja Radujka in Davorja Škerjanca, na drugi strani pa je bil blizu zadetka David Bunderla. V 54. minuti je Vršič le zadel s prostega strela, meril je v levi zgornji kot. Po golu so odločneje v napad krenili tudi Kranjčani, vendar ob napakah pri podajah niso znali sestaviti spodobne akcije. Ker so bili tudi Ljubljančani nespretni, je ostalo pri izidu 1:0.
15. krog:
CM CELJE - RUDAR 2:3 (2:0)
800; Popović 24., Močivnik 39.; Berko 51., Trifković 58., 64.
CM Celje: Mujčinović, Akakpo, Krajcer, Romih, Popović, Močivnik (79./Kotnik), Radulović , Pavlović, Gobec (56./Ristovski; 73./Marijan ), Firer, Medved.
Rudar: Savić, Jeseničnik, Novaković , Trifković, Majcen (69./Črnčič), Rotman (93./Đokić), Berko, Žinko , Bratanović (80./Klinar), Tolimir, Dedić.

OLIMPIJA - TRIGLAV 1:0 (0:0)
1.200; Vršič 54.
RK: Zornik 71./Triglav
Olimpija: Šeliga , Jović, Škerjanc (90./Smiljanić), Valenčič, Anđelković, Bešić (79./Nunić ), Božič, Fink , Vršič , Radujko , Sretenović.
Triglav:
Gracar, Smolej , Stjepanović, Ovčina, Burgar, Brajić, Dolžan (84./Peternel), Najdenov , Košnik (64./Zornik ), Čoralić , Bunderla (78./Šušteršič).

HIT GORICA - DOMŽALE 0:3 (0:1)
300; Pekić 44., Horvat 84., Gerić 91.
Hit Gorica: Simčič, Zarifović, Kovačević, Galešić, Plut , M. Mevlja (83./Vetrih), Arčon (66./Martinović), Širok, A. Jogan, Žigon (56./K. Jogan), Gregorič.
Domžale:
Vidmar, Teinović, Brezovački, Horvat, Pekić, Zec (16./Grbić ), Zatkovič, Krcić (89./Gerić), Korun , Elsner, Apatič.

Nedelja ob 15.00:
MURA 05 - MARIBOR

Ob 16.00:
LUKA KOPER - NAFTA
MARIBOR 13 8 3 2 29:15 27 OLIMPIJA 15 7 5 3 25:19 26 HIT GORICA 15 7 3 5 23:15 24 RUDAR 14 6 5 3 23:18 23 DOMŽALE 15 6 3 6 21:21 21 MURA 05 14 5 5 4 13:17 20 CM CELJE 15 5 3 7 22:21 18 NAFTA 14 3 5 6 15:17 14 LUKA KOPER 14 2 6 6 13:22 12 TRIGLAV 15 3 2 10 6:25 11