Mariborski nogometaši niso najbolj zadovoljni zapuščali Domžal. Foto: MMC RTV SLO
Trener Primorja Milan Petrović je s svojimi varovanci vse bližje izpadu v drugo ligo. Foto: MMC RTV SLO
Zadetek Pekiča v Domžalah za 2:2
Zadetek Juninha v Domžalah za 1:2
Zadetek Tavaresa v Domžalah za 0:2
Avtogol Knezovića v Domžalah za 0:1

Razlika na vrhu pred zadnjimi devetimi krogi tako ostaja sedem točk. V prvem polčasu občutno živahnejši Maribor je povedel v 8. minuti, ko je na desni strani prodiral Etien Velikonja, preigral Luko Elsnerja in podal v sredino, kjer je žogo v lastno mrežo nesrečno preusmeril Ivan Knezović.
V 23. minuti je imel Velikonja izjemno priložnost za povišanje vodstva, a je njegov strel po podaji Martina Milca vratar Nejc Vidmar z nogo preusmeril mimo vrat. V 32. minuti je bil Vidmar nemočen. Z desne strani je podal Velikonja, žogo pa je v gol poslal Marcos Tavares - 0:2. Edini nevarni strel na drugi strani je sprožil Marko Drevenšek v 13. minuti s prostega strela z velike razdalje.
Gostitelji so v drugem delu zaigrali veliko podjetneje. V 55. minuti je izid znižal Juninho, ki je prodrl in sijajno streljal s približno 30 metrov, žoga pa je po odboju od Aleksandra Rajčevića končala za hrbtom Mateja Radana. V 82. minuti je na 2:2 izenačil Damir Pekič z 11-metrovke, potem ko je po njegovem prostem strelu z roko igral Tavares. Do konca tekme se izid ni več spremenil.

Vse štiri zadetke si lahko ogledate v videonovicah na desni strani!

Obračun zadnjeuvrščenih Primorja in CM Celja so v Ajdovščini dobili gostje, ki so slavili z 0:1. Luka Koper je s 4:1 premagala Nafto, Hit Gorica pa je v Velenju prekinila niz štirih zaporednih zmag Rudarja, saj je bila boljša z 0:1. V nedeljo bo še srečanje Triglav - Olimpija.
Odločil Krajcer
Edini strelec v Ajdovščini je bil v 72. minuti Marko Krajcer z glavo po podaji Zorana Pavlovića s prostega strela z leve strani. Ajdovci so bili do izključitve Almirja Tanjića (po prekršku Iztoka Močivnika je celjskega nogometaša s komolcem udaril v obraz) v 55. minuti vsaj enakovreden tekmec, nato pa so gosti znali unovčiti številčno prednost. Ob koncu tekme bi lahko Celjani še povišali vodstvo, a so bili premalo zbrani.

V prvem polčasu je bilo nekaj polpriložnosti na obeh straneh. Neven Čuturilo je s prostega strela meril le malce premalo natančno, v 39. minuti pa se je na drugi strani sam pred domačim vratarjem znašel Ivan Firer, toda Domen Božjak se je izkazal.
Vasiljev in Karić zadela s prostega strela
Koprčani so zmagali tretjič zapored. Premoč so prvič kronali v 24. minuti, ko je nekdanji "naftaš" Konstantin Vasiljev natančno meril s prostega strela s 23 metrov. Tri minute pozneje je izenačil Vedran Vinko, ki se je znašel pred Erminom Hasićem na desni strani in ga matiral z močnim strelom pod prečko.
Nemogoče je nato zgrešil Milan Osterc, ki je pred praznimi vrati nastreljal le vratnico, tik pred koncem prvega polčasa pa je s prostega strela z 18 metrov Vasiljeva posnemal Amir Karić in zadel za 2:1. V drugem delu je dvakrat zatresel mrežo rezervist Dino Stančič. V zadnji minuti je Hasić ubranil enajstmetrovko Vinku.
Z golom Arčona Gorica ujela Rudar
Tekmo v Velenju je v 67. minuti odločil zadetek Sandija Arčona, Gorica pa je na lestvici ujela Rudar pri 37 točkah. Arčon je v mrežo poslal odbito žogo po strelu Danjela Rakuščka. Prvi polčas ni postregel z obilico priložnosti, v drugem pa je bil pri gostiteljih najbolj aktiven Elvis Bratanović. Že pred vodstvom gostov je s peto podal do Dragana Čadikovskega, ki se je znašel sam pred Vasjo Simčičem, a se pri zaključnem strelu ni izkazal. V sodniškem podaljšku je bil Bratanović blizu izenačenja po strelu z glavo, a je ostalo pri 0:1.