Dare Vršič je proti Velenjčanom zadel še 17. gol v letošnji izvedbi Prve lige si. Foto: Andrej Cundrič
Aleš Ajlec (Nafta) - Dejan Djermanović (Olimpija)
Dejan Djermanović, ki je blestel v prejšnjem krogu na tekmi z Nafto (0:6) tokrat ni igral zaradi poškodbe. Foto: www.nkolimpija.si/SPS
Olimpija in Mura najbolje začeli spomladanski del
Vršič mož odločitve v Stožicah
Fazanerija slavila zmago nad Triglavom
Goli iz Ljubljane in Murske Sobote

Zeleno-beli so odigrali prvo domačo tekmo pod vodstvom Bojana Prašnikarja, v prejšnjem krogu so z zmago pri Nafti s 6:0 nakazali, da so težave z neučinkovitim napadom preteklost, to pa so potrdili tudi z novimi tremi osvojenimi točkami v Stožicah.

Radujko začel, Vršič končal
Ljubljančani so proti vratom gostov v prvem polčasu sprožili več strelov, a lepše priložnosti so si pripravili nogometaši Rudarja. Še zlasti vroče je bilo v 17. minuti, ko je Matej Podlogar za las zgrešil vrata Elvisa Džafića. Olimpiji je v 41. minuti nato vendarle uspelo prebiti gostujočo obrambo in smukniti v vodstvo. Dalibor Radujko je švignil mimo dveh branilcev Rudarja in neubranljivo zadel za 1:0. Okoli dva tisoč gledalcev v Stožicah se še ni povsem umirilo, ko se je na semaforju izpisal izid 2:0. Nenad Novaković je v kazenskem prostoru podrl Nikolo Nikezića, v polno pa je z bele točke zadel Dare Vršič.

V drugem polčasu so Velenjčani močneje pritisnili na gol Olimpije, v 64. minuti jim je uspelo zaostanek tudi znižati. Po desni strani je prodrl Leon Črnčič in pred vrata Olimpije poslal močan predložek, ki ga je s podstavljeno nogo v mrežo preusmeril Luka Majcen. Deset minut pozneje so do nove priložnosti prišli tudi gostitelji, a je strel Milana Anđelkovića z glavo vratar Gregor Fink obranil, na drugi strani pa je dobro posredoval Džafić po strelu Podlogarja. V končnici tekme je bil blizu izenačenja Sebastjan Berko, ki je ustrelil malo mimo vrat, kar je bila tudi zadnja resnejša priložnost ljubljansko-velenjskega dvoboja.

V Fazaneriji videli novo zmago Mure
Mura je bila v vlogi favorita in močnejša za Rajka Repa ter Fabijana Cipota, ki sta odslužila kazen ene tekme zaradi rumenih kartonov. Po začetnih minutah raztrgane, brezidejne igre so gledalci videli prvo priložnost šele v 21. minuti, ko je po podaji Leona Horvata z glavo poskusil Nusmir Fajić, a je bil to lahek zalogaj za vratarja Žana Pelka. Gostitelji so imeli v šesti minuti nadaljevanja veliko priložnost za vodstvo. Horvat je sprožil, Pelko je žogo odbil, Mitja Lotrič pa je iz ugodnega položaja streljal čez gol. Le tri minute pozneje je Mura povedla. Fajić je preigral dva gostujoča igralca in z osmih metrov z desne strani zadel nasprotni kot kranjskih vrat. Težave gostov je poglobila izključitev Martina Šušteršiča v 61. minuti, ko je po prekršku prejel drugi rumen karton.

Bohar dokončno odločil zmagovalca
Čeprav z igralcem manj, so bili Kranjčani v 66. minuti blizu izenačenja. Enis Đurković je nenadoma streljal s precejšnje razdalje, ob dotiku presenečenega Aleša Luka pa je žoga zadela vratnico. Po odlični akciji murašev v 77. minuti so imeli gosti precej sreče, saj Fajić iz neposredne bližine ni našel dovolj prostora za žogo med vratnico in vratarjem. Pet minut pred koncem je v igro vstopil Damjan Bohar in ob svojem prvem dotiku žoge po odlični podaji Dragana Jelića postavil končni izid.

23. krog:
OLIMPIJA - RUDAR 2:1 (2:0)
2.000; Radujko 41., Vršič 44./11-m; Majcen 64.

Olimpija: Džafić, Jović, Salkić, Škerjanc (77./Lovrečič), Anđelković, Nikezić, Ivelja, Omladič (90./Kašnik), Vršič (90./Božič), Radujko, Sretenović.

Rudar: Fink, Jeseničnik, Novaković, Trifković (86./Djokić), Majcen (76./Bizjak), Črnčič, Krefl, Rotman, Berko, Podlogar, Klinar.

Sodnik: Slavko Vinčič (Maribor)

MURA 05 - TRIGLAV 2:0 (0:0)
2.000; Fajić 54., Bohar 84.

Mura 05: Luk, Kouter, Maruško (90./Kramar), Cipot, Travner, Janža, Sreš (85./Bohar), Horvat, Rep, Lotrič (69./Jelić), Fajić.

Triglav: Pelko, Zolić, Pokorn (65./Sever), Krcić, Dolžan, Diallo (87./Burgar), Jelar, Đurić, Jožef (87./Ovčina), Đurković, Šušteršič.

Sodnik: Davor Drečnik (Hrastnik)

Že odigrano:
CELJE - NAFTA 1:1 (1:1)
500; Medved 41.; Dolinar 30.

MARIBOR - DOMŽALE 2:1 (1:1)
3.000; Velikonja 37., Volaš 61.; Živec 45.

LUKA KOPER - HIT GORICA 0:0
700 gledalcev

MARIBOR 23 16 4 3 51:25 52 OLIMPIJA 23 11 7 5 40:27 40 MURA 05 23 11 5 7 29:27 38 HIT GORICA 23 10 6 7 35:25 36 RUDAR 23 8 6 9 38:33 30 LUKA KOPER 23 7 7 9 28:27 28 DOMŽALE 23 8 4 11 27:36 28 CELJE 23 7 6 10 29:34 27 NAFTA 23 5 7 11 26:40 22 TRIGLAV 23 4 4 15 10:39 16