Nogometaši Olimpije so z zadetkoma Damjana Trifkovića v Fazaneriji osvojili vse tri točke. Foto: MMC RTV SLO

Enega izmed treningov svojih ljubljencev na Duplici pri Kamniku so obiskali Green Dragonsi, saj so (bili) mnenja, da se je odnos nogometašev do zeleno-belega dresa zelo poslabšal. Od igralcev so dobili zagotovilo, da se bo odnos popravil in da nešportnega življenja (nekateri naj bi ponočevali dan pred tekmo) ne bo več.

Nusmir Fajić
Nusmir Fajić je zadel še tretji gol v letošnji sezoni Prve lige. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Trifković junak v Murski Soboti

Zmaji si niso smeli privoščiti novega spodrsljaja in še večjega zaostanka za aktualnim državnim prvakom Mariborom. Poleg Trifkovića je bil velik junak Olimpije tudi vratar Aleksander Šeliga, ki je večkrat rešil svojo ekipo.

Najboljši mogoč začetek za Olimpijo
Ljubljančani, ki državnega prvenstva niso začeli najbolje (pred začetkom srečanja so po treh odigranih krogih s tremi točkami zasedali 7. mesto), so hitro povedli. Že v 3. minuti se je po odlični visoki globinski podaji zanki prepovedanega položaja uspešno izmuznil Trifković in z glavo ukanil domačega vratarja Filipa Drakovića. V uvodnih minutah je večkrat nastala zmeda v Murinem kazenskem prostoru, gostje so večkrat poskusili vodstvo podvojiti, a je ostalo pri minimalnem vodstvu. A le do 35. minute, ko je še tretjič v sezoni v polno zadel Nusmir Fajić - ta je iz neposredne bližine po predložku iz kota premagal vratarja Šeligo.

Cipot skoraj zadel za novo izenačenje
Tekmo je v drugem polčasu odločil Trifković, ki je vrhunsko izvedel prosti strel ter žogo ob stičišču vratnice in prečke poslal v mrežo. Gostitelji so se trudili izid poravnati, a jim to ni uspelo. V sodnikovem podaljšku je nevarno zapretil še Fabjan Cipot, ki je z glavo nevarno ustrelil proti vratom, a mu je veselje preprečil previden Šeliga.

Prva liga, 4. krog:
MURA 05 - OLIMPIJA 1:2 (1:1)
Fajić 35.; Trifković 3., 69.

Mura: Drakovič, Cipot, Sreš (63./Vaš), Majer, Bohar, Horvat, Kramar, Fajić, Janža (86./Kouter), Jelić (66./Eterović), Maruško.

Olimpija: Šeliga, Jović, Zarifović, Delamea (56./Baskera), Sarasola, Božič, Trifković (84./Fink), Omladič, Vicente, Valenčič, Nikezić (66./Šporar).

Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj)

MARIBOR 4 3 1 0 7:2 10 LUKA KOPER 4 2 2 0 4:0 8 CELJE 4 2 2 0 4:2 8 GORICA 4 2 1 1 8:6 7 OLIMPIJA 4 2 0 2 9:6 6 DOMŽALE 4 2 0 2 3:3 6 TRIGLAV 4 1 1 2 1:2 4 ALUMINIJ 4 1 0 3 2:6 3 RUDAR 4 0 2 2 3:9 2 MURA 05 4 0 1 3 4:9 1