Dragan Jelič je moral takoj po drugem zadetku zaradi poškodbe zapustiti igrišče. Foto: MMC RTV SLO
Marko Ranilovič
Marko Ranilovič se je spet izkazal z nekaj lepimi obrambami. Foto: Marko Madžarac

Domžalčani so bili v obračunu zadnjih dveh prvakov prve pol ure boljši tekmec. V 24. minuti je imel prvo lepo priložnost na tekmi Alen Vučkič, a je z roba kazenskega prostora meril previsoko. Isti igralec je z 20 metrov še lepše poskusil štiri minute pozneje, Marko Ranilovič pa je s skrajnimi močmi odbil žogo prek vrat v kot.

Mariborčani vodili s 3:0
Kazen za neučinkovitost je prišla kmalu, v 31. minuti je Maribor popeljal v vodstvo Dragan Jelič. Na levi strani je v kazenski prostor lepo prodrl Dejan Školnik, zaobšel vratarja Darka Brljaka in pred vrati našel Jeliča, ki mu ni bilo težko zadeti. 20 minut pozneje je Jelič zadel še enkrat, potem ko je dobil uporabno žogo v globino, se med prodorom otresel dveh domžalskih branilcev in žogo med nogama Brljaka poslal v mrežo. V 68. minuti je na semaforju pisalo že 3:0. Rene Mihelič je bil na golovi črti na pravem mestu po podaji Marcosa Tavaresa z desne strani in spretni potezi Davida Bunderle pred vrati.
Domžale ostajajo pri dveh točkah
Poraz Domžal je v 87. minuti ublažil Dalibor Teinović z izjemnim volejem z 20 metrov. Z glavo mu je na kratko podal Janez Perme. Teinović je bil nevaren že v 79. minuti, ko je Ranilovič njegov poskus s prostega strela odbil v prečko. Gostitelji so še brez zmage v letošnjem prvenstvu, Maribor pa je izgubil prvi dve tekmi.