Josip Iličič je dosegel svoj prvi zadetek v Serie A. Foto: Reuters
Javier Pastore je v 88. minuti zadel prečko. Foto: Reuters
Filippo Inzaghi
Če ne gre Zlatanu Ibrahimoviću, na pomoč priskoči Filippo Inzaghi ... Foto: Reuters
Ciro Capuano
Ciro Capuano je ustrelil s prve in z izjemnim volejem zatresel mrežo Abbiatijevih vrat. Foto: Reuters

Evropski prvaki so imeli več od igre, a povedli so Sicilijanci. V 28. minuti je Iličič podal na desno stran do Javierja Pastoreja, strel Argentinca je vratar Interja Julio Cesar odbil, slovenski reprezentant pa je žogo potisnil v prazno mrežo. To je bil njegov prvi zadetek na drugi tekmi v Serie A.
V drugem polčasu je varovancem Rafaela Beniteza v osmih minutah uspelo preobrniti izid. V 62. minuti je Samuel Eto'o mojstrsko izenačil, v 70. pa je kamerunski napadalec po podaji Dejana Stankovića z desne strani žogo med nogama Salvatoreja Siriguja poslal za končnih 2:1.
Dve minuti pred koncem rednega dela je Pastore po slalomu v kazenskem prostoru že premagal Julia Cesarja, a je zadetek občasnemu argentinskemu reprezentantu preprečil okvir vrat. Iličič je igral do 81. minute, ko ga je zamenjal Mauricio Pinilla, drugi Slovenec pri Palermu - Armin Bačinovič - je igral do 70.
Štiri žoge za hrbtom Handanoviča
Vseh devetdeset minut sta odigrala tudi Boštjan Cesar, ki je pred domačimi gledalci v Veroni s Chivenom klonil proti Bresci (0:1), in Samir Handanovič, ki je moral kar štirikrat pobrati žogo iz svoje mreže. Juventus je nadigral Udinese s 4:0.
Neuničljivi Pippo do 123. zadetka v dresu Milana
Gledalci so na San Siru v 27. minuti obnemeli, potem ko je Ciro Capuano s skoraj 30 metrov sprožil izjemen volej. Milan je še pred polčasom izenačil. Ronaldinho je pred vrati videl prostega Inzaghija, ki je v svojem slogu dosegel svoj 123. zadetek v dresu rdeče-črnih.

"Težko je igrati proti toliko branilcem. Izgubili smo dve točki, vendar menim, da bodo zmage ob takšnih igrah slej ko prej prišle," je povedal Ronaldinho.

37-letni Inzaghi je priložnost v prvi postavi dobil zaradi poškodbe Brazilcev Alexandra Pata in Robinha. Zlatan Ibrahimović, ki se je v sredo izkazal z zadetkoma na tekmi Lige prvakov, tokrat ni bil razpoložen, odlično pa je igral vezist Kevin Prince Boateng.

Slavje Lazia v Firencah
Fiorentina
je spet razočarala svoje navijače in doma izgubila (1:2) proti Laziu, kjer je med letoma 1998 in 2004 igral trener Fiorentine Siniša Mihajlović.