Že ob uradni potrditvi začetne postave Reala v Cadizu so se na družbenih omrežjih začela pojavljati vprašanja, hitro je postalo jasno, da je kazen Čeriševu ostala v veljavi, ob polčasu je bil Rus tudi zamenjan, a usodna napaka je bila že storjena. Foto: EPA

Španska nogometna zveza oz. pristojni odbor za pokalno tekmovanje je ugodil pritožbi Cadiza, ki se je za zeleno mizo že uvrstil v osmino finala Cope del Rey. Real Madrid je že napovedal pritožbo na špansko športno razsodišče.

Rus ne bi smel igrati in je celo zadel
Čerišev je bil lani posojeni igralec pri Villarrealu, v dresu katerega si je zaradi kartonov v pokalu prislužil tekmo kazni, ki pa je še ni prestal. 24-letni Rus v sredo v Cadizu ni le igral, ampak tudi zabil vodilni zadetek Reala in to že v tretji minuti. Ko se je med tekmo razvedelo za Čeriševe kartone, ga je trener Rafa Benitez zamenjal ob polčasu. Preostala dva gola za galaktike za gostujočo zmago z 1:3 je v 2. polčasu dosegel Isco.

Amaterska napaka največjega kluba
Leta 2001 je bila zaradi enake napake iz kraljevega pokala izključena Valencia, ki jo je, zanimivo, vodil zdajšnji trener Reala Rafael Benitez. Ravno na Beniteza se je v Španiji tudi usul plaz kritik, druga priljubljena tarča je predsednik Florentino Perez, ki je v četrtek zatrjeval, da Real ni nič vedel o Čeriševi kazni. Klub je sicer napovedal še pritožbo, a glede na okoliščine bo težko ubežal potrditvi izključitve, zaradi česar mediji pričakujejo, navijači pa že zahtevajo glave odgovornih za amatersko napako v domnevno največjem nogometnem klubu na svetu.

Zadnji takšen primer so v Španiji imeli že septembra, takrat je z igralcem, ki ni imel pravice nastopa, igrala Osasuna. Baskovski klub, katerega član je med drugim Matej Pučko, so prav tako izključili.