Luca Toni v objemu Miroslava Kloseja in Francka Riberyja po zadnjem zadetku v Getafeju. Foto: Reuters
Po golu Braulia v 93. minuti je bil Getafe na pragu raja ... Foto: Reuters
Adrian Mutu
Adrian Mutu v dresu Fiorentine navdušuje že vso sezono. Foto: Reuters
Uefa: Nemška trdoživost znova zmagala

Nogometaši iz Münchna so se po pravi drami uvrstili v polfinale Pokala Uefa. Po remiju z 1:1 na prvi tekmi so v predmestju Madrida od 6. minute igrali z igralcem več (zaradi prekrška nad Miroslavom Klosejem je bil izključen Ruben de la Red), nato tik pred koncem prvega polčasa dobili zadetek (Cosmin Contra je v hitrem protinapadu osmešil kar tri Bayernove branilce) in podaljšek izsilili šele v 89. minuti prek Francka Riberyja, ki je mrežo zatresel z volejem.

Začetek podaljška povsem po okusu Špancev
Po treh minutah podaljška pa so bili spet v izgubljenem položaju, saj je Getafe zadel kar dvakrat - najprej Javier Casquero z roba kazenskega prostora, takoj zatem pa še Braulio, ki je izkoristil darilo Lucia.

V napad stekel tudi Kahn
A Bavarci niso obupali. Rešil jih je Luca Toni, ki je pet minut pred koncem kaznoval napako vratarja Roberta Abbondanzierija, v zadnji akciji pa zadel še z glavo, potem ko je v napad stekel tudi Oliver Kahn. Če je Bayern pred devetimi leti v zadnjih minutah nesrečno izgubil finale Lige prvakov proti Manchester Unitedu, se mu je tokrat vse skupaj le poplačalo ...

Pisan polfinale
Preostali polfinalisti so Zenit, Glasgow Rangers in Fiorentina. Zenit je prejšnji teden v gosteh premagal Bayer iz Leverkusna kar s 4:1, tako da tudi poraz pred domačimi gledalci z 0:1 zanj ni bil usoden.

Rangersi in Fiorentina so si po neodločenem izidu doma napredovanje priigrali z gostujočima zmagama z 0:2 v Lizboni oziroma Eindhovnu. Škoti so si uspeh proti Sportingu zagotovili s trdno obrambo in učinkovitimi protinapadi, PSV pa je z dvema zadetkoma pokopal Adrian Mutu. Prvič je zadel s prostega strela s 25 metrov.