Franck Ribery in Luis van Gaal sta bila že večkrat na različnih bregovih, predvem zaradi želje Francoza po odhodu k madridskemu Realu. Po izjemnem prostem strelu za 1:3 so vse izrečene besede pozabljene ... Foto: Reuters
Thomas Müller
Thomas Müller je pravo odkritje nove sezone. Foto: Reuters
Simon Rolfes
Simon Rolfes je z dvema goloma poskrbel za novo zmago Bayerja. Foto: Reuters
Zlatko Dedič
Zlatko Dedič je prvič odkar nosi dres Bochuma začel tekmo v začetni enajsterici. Foto: MMC RTV SLO
Aristide Bance
Aristide Bance je pred tremi tedni odločil srečanje proti Bayernu, zdaj pa je pokopal še Hertho. Foto: Reuters

Bayerna, ki so sezono začeli zelo slabo, so v Dortmundu s sanjsko igro v drugem polčasu do tal potolkli Borussio (1:5) in napovedali hitro vrnitev na vrh lestvice.

Po najslabšem štartu v sezono v zadnjih 43 letih je menedžer Uli Höness iz madridskega Reala pripeljal Arjena Robbna, Franck Ribery pa je po poškodbi spet v pravi formi, tokrat je briljiral v drugem polčasu. Bayern je tudi brez poškodovanih Martina Demichelisa, Luce Tonija in Marka van Bommla začel mleti vse pred seboj. V peklenskem vzdušju v Dortmundu je vsaka točka uspeh, to pa je bila najvišja zmaga na medsebojnih tekmah v Porurju.

Borussia začela sanjsko
Gostitelji so začeli odlično in v prve ure ure popolnoma nadigrali Bavarce. Že v 5. minuti je Mohamed Zidan na desni strani že preigral vratarja Hans-Jörga Butta, nato pa se je preveč obotavljal, ko je videl visokega Daniela van Buytna pred golovo črto. Namesto strela je podal v sredino, kjer pa je Butt žogo izbil v kot. Pet minut zatem je na desni strani zelo slabi branilec Edson Braafheid naredil nepotreben prekršek, Nuri Sahin je s prostega strela podal žogo v sredino, kjer je osameljeni nekdanji mladinec Bayerna Mats Hummels z glavo poslal žogo v mrežo.

Gomez izenačil iz prve priložnosti
80.500 gledalcev na stadionu Westfalen (veliki derbi je bil že 22-krat zapored razprodan) je dobilo še dodaten zalet, 2:0 je viselo v zraku, luknje v obrambi Bayerna pa so bile velike. V 36. minuti so gostje izenačili iz prve resnejše akcije. Po prostem strelu Bastiana Schweinsteigerja je žogo podaljšal van Buyten, s treh metrov pa je Mario Gomez z glavo zlahka izenačil.

Ribery in van Gaal objeta proslavljala zadetek

Na začetku nadaljevanja sta vstopila mladi napadalec Thomas Müller in Ribery, ki sta pokrbela za popolnoma drug obraz Bayerna. V 49. minuti je francoski velemojster začel akcijo, Robben je podaljšal do Schweinsteigerja, ki je z desnico iz 20 metrov presenetil slabo postavljenega vratarja Romana Weidenfellerja. Bavarci so prevzeli pobudo in premoč kronali v 65. minuti, ko je Ribery s prostega strela razparal mrežo rumeno-črnih. Po tej mojstrovini je tekel do trenerja van Gaala in skočil nanj. Ob pravem izidu so pozabljene vse zamere iz preteklosti.

Müller postavil piko na i
Gledalci so začeli zapuščati stadion, ko je Müller v 78. minuti izkoristil veliko napako Felipeja Santane. Dve minuti pred koncem je 20-letni napadalec po podaji Ivice Olića s peto z močnim strelom pod prečko s 23 metrov zapečatil usodo gostiteljev.

"Vedno sva se razumela. Franck je izjemen igralec. Kar težko sem ga zadržal, ko je pritekel s takim zaletom," je v polomljeni nemščini dejal van Gaal, ki se mu je stolček že pošteno majal.

"Lekarnarji" poglobili krizo prvakov
Prvaki iz Wolfsburga so klonili že tretjič zapored. Lani so na domačem igrišču na 17 tekmah izgubili le dve točki, proti Bayerju pa so izgubili že drugič zapored doma (2:3). Vratar gostiteljev Diego Benaglio je bil izključen v 32. minuti, potem ko je izven kazenskega prostora podrl Erena Derdiyoka. Še pred odmorom so varovanci Juppa Heynckesa povedli z golom Simona Rolfesa, ki je na začetku drugega dela z bele točke povišal na 0:2. Stefan Kiessling je na peti tekmi zadel še petič (0:3). S prostega strela je znižal Zvjezdan Misimović, 10 minut pred koncem je po teatralnem padcu Edina Džeka z najstrožje kazni za napeto končnico poskrbel Grafite. Wolfsburgu do konca ni uspelo izenačiti kljub silovitemu pritisku.

Hoffenheim se vrača v pravo formo
Hit lanske jeseni Hoffenheim je s 3:0 odpravil Bochum. Po četrt ure igre je zadel Demba Ba po podaji Vedada Ibiševića, v drugem delu sta bila natančna še Chinedu Obasi in Marvin Commper. Zlatko Dedič je za goste odigral prvih 62 minut.