Takole se je nove zmage v rimskem derbiju z navijači poveselil kapetan Daniele De Rossi. Foto: Reuters
Marco Borriello
Marco Borriello je dosegel odločilni zadetek z 11 metrov. Foto: Reuters
Emidio Morganti
Glavni sodnik Emidio Morganti je s spornimi odločitvami buril duhove. Foto: Reuters
Nogometaši Brescie
Nogometaši Brescie so v Milanu pri Interju odščipnili točko. Foto: EPA
Massimo Ambrosini
Massimo Ambrosini je takole zadel za vodstvo Milana na tekmi z Barijem ... Foto: Reuters
Mathieu Flamini in Alexandre Pato
... ostala zadetka pa sta dosegla Mathieu Flamini in Alexandre Pato. Foto: Reuters
Alessandro Del Piero
Alessandro Del Piero je z bele točke izenačil proti Ceseni, na koncu pa se je veselil zmage Juventusa s 3:1. Foto: Reuters

Srečanje so boljše začeli nogometaši Lazia, ki so v uvdonih dvajsetih minutah dvakrat zapretili obrambi svojega mestnega tekmeca. V 19. minuti je za las žogo zgrešil Tommaso Rocchi, že nekaj trenutkov kasneje je po predložku Stefana Raduja zapretil še Hernanes. Roma je do prvega pravega strela vratat Fernanda Muslere prišla v 28. minuti, ko je po kombinaciji iz prekinitve za las okvir vrat zgrešil Simone Perrotta. V 42. minuti je rezervist Leandro Greco, ki je pet minut prej zamenjal poškodovanega Jeremyja Meneza prvi na tekmi zatresel mrežo, a je sodniška trojka zadetek razveljavila zaradi domnevnega prepovedanega položaja.

Borriello s slabim strelom za 0:1
Že v uvodnih minutah nadaljevanja je glavni sodnik Emidio Morganti pokazal na belo točko v kazenskem prostoru Lazia, potem ko je žoga po strelu Fabia Simplicia v roko zadela domačega branilca. 11-metrovko je s slabim strelom in še slabšim posredovanjem vratarja Muslere izkoristil Marco Borriello. Igra se je po vodilnem zadetku Rome povsem razživela, priložnosti so se vrstile na obeh straneh. V 80. minuti je Simplicio zadel prečko, že minuto kasneje pa je za zelo sporno odločitev poskrbel glavni sodnik Morganti, ki ni dosodil 11-metrovke za Lazio po očitnem prekršku Johna Arneja Riiseja.

Vučinić razblinil še zadnje upe Lazia
V 83. minuti je Pasquale Foggia iz neposredne bližine s silovitim strelom zatresel prečko. Lazio je še vedno upal na neodločen izid, a mu je zadnji žebelj v krsto zabil Mirko Vučinić, ki je zadel z 11 metrov za veliko zmago 0:2.

Brescia iz v Milanu zaustavila Inter
Aktualni italijanski prvak Inter iz Milana si je pred domačimi gledalci privoščil spodrsljaj in z Brescio le remiziral. Varovanci Rafaela Beniteza so bili pred golom precej neučinkoviti, zgrešili so kopico lepih priložnosti. Na drugi strani je Brescia zadela že iz druge prave priložnosti. Simone Dallamano je v kazenskem prostoru našel Andreo Caracciola, ki je z desnico matiral domačega vratarja Luco Castelazzija. V nadaljevanju so igrali samo Milančani, Brescia je v celotnem drugem polčasu na vrata sprožila le enkrat. V 72. minuti so domačini vendarle zadeli.Z bele točke je Interju točko priboril Samuel Eto'o.

Milan odpravil neumorni Bari
Milan je v gosteh premagal z 2:3 Bari. Že v 4. minuti je po predložku Clarenca Seedorfa z glavo zadel Massimo Ambrosini, vodstvo pa je v 31. minuti podvojil Mathieu Flamini, ki je po lepi akciji, ki jo je na desni strani začel Gennaro Gattuso in globinski podaji Zlatana Ibrahimovića z levico premagal domačega vratarja Jeana Francoisa Gilleta. Po dobri uri igre je rezultat znižal Vitalij Kutuzov, a je prednost dveh zadetkov spet vzpostavil Alexandre Pato, ki je iz protinapada po sijajni Seedorfovi globinski podaji z roba kazenskega prostora zadel za 1:3. Bari je v izdihljajih tekme znova uspel znižati izid, ko je po lepi podaji Massima Donatija zadel Paulo Vito Barreto, a je za povratek zmanjkalo časa.

Juventus s preobratom do nove zmage
Do novih treh točk so prišli tudi nogometaši Juventusa, ki so doma s 3:1 ugnali oslabljeno Ceseno. Ta je od 41. minute dalje igrala z igralcem manj, potem ko je bil zaradi grobega prekrška izključen Maximiliano Pellegrino. Vsi trije zadetki črno-belih so padli znotraj kazenskega prostora. Cesena je sicer povedla že v 11. minuti, ko je z levico žogo v mrežo poslal Luis Jimenez, a se je domača ekipa po pol ure igre že vrnila v srečanje. Z bele točke je zadel Alessandro Del Piero, tik pred iztekom polčasa pa je po natančnem predložku Claudia Marchisia z desne strani z glavo vodstvo podvojil še Fabio Quagliarella. V nadaljevanju se je igra precej umirila, končnih 3:1 pa je po predložku Hasana Salihamidižića z desnico postavil Vincenzo Iaquinta.