Franck Ribery in Arjen Robben sta v drugem polčasu dokazala, da jima v Bundesligi ni para. Foto: EPA
Mario Gomez
Mario Gomez je načel mrežo gostov. Foto: EPA
Louis van Gaal
Louis van Gaal se je veselil prve zmage v Bundesligi. 57-letnemu strategu je pošteno odleglo. Foto: EPA
Jupp Heynckes
Jupp Heynckes je maja Bayern popeljal v Ligo prvakov, zdaj pa je z Leverkusnom zasedel vrh Bundeslige. Foto: EPA
Nov poraz nogometašev Kölna

4. aprila letos je Wolfsburg doma s 5:1 odpravil Bayern in se mesec in pol pozneje veselil tudi prvega naslova nemškega prvaka, tokrat pa so bili "volkovi" na Allianz Areni popolnoma nemočni. Bavarci so slavili prvič letos in z odlično igro napovedali, da se bodo septembra hitro približali vodilnim mestom. Menedžer Uli Höness je po osramotitvi v Mainzu (1:2) odprl denarnico in se po koncu tekme neizmerno veselil.

Gomez izkoristil napako Benaglia
Trener Louis van Gaal je Riberyja in Robbna na začetku srečanja posadil na klop, v napadu sta začela Mario Gomez in Ivica Olić. Po četrt ure igre je Bastian Schweinsteiger z glavo zatresel prečko, boljšo igro Bayerna pa je kronal Gomez. Strel Hamita Altintopa z 20 metrov v 27. minuti je vratar Diego Benaglio odbil, Gomez pa je pritekel in pospravil žogo za njegov hrbet.

Z vstopom Robbna in Riberyja nov zalet
Na začetku drugega polčasa je vstopil Arjen Robben, na polni Allianz Areni je završalo. Nizozemec je na desni strani z izjemnimi šprinti premešal obrambo prvakov. V vratih se je zelo izkazal Hans Jörg Butt, ki je po uri igre strel Edina Džeka najprej obranil, nato pa žogo še potisnil čez prečko. Gledalci so hoteli še Riberyja, ki je takoj po prihodu v igri mojstrsko zaposlil Robbna. Nizozemec, ki je šele včeraj podpisal pogodbo z 21-kratnimi nemškimi prvaki, je v 68. minuti s strelom v daljši kot ukanil Benaglia. Na drugi strani je štiri minute pozneje Džeko zadel vratnico, strel Grafiteja pa je s črte odbil Phillip Lahm.

Wolfsburg kot razbita vojska
10 minut pred koncem je genialni dvojec Ribery-Robben znova udaril. Nova okrepitev Bavarcev je osmešila Barzaglija in spustila žogo pod Benagliom za popolno ekstazo v bavarski prestolnici. Razbiti Wolfsburg jo je na koncu še poceni odnesel, saj bi Gomez lahko povišal na 4:0.

Rafinha nova okrepitev Bayerna?
V ponedeljek naj bi se v Münchnu predstavil še Brazilec Rafinha, ki je še zadnič odigral vseh 90 minut za Schalke ob senzacionalnem porazu doma proti Freiburgu (0:1). Bayern je imel velike težave na položaju desnega branilca, Schalke pa se je znašel v finančni krizi in je moral v zadnjem trenutku prodati 23-letnega Brazilca. Rafinha ima pogodbo do leta 2011, od leta 2005 pa je za Schalke odigral 126 tekem v Bundesligi in dosegel šest golov. Športni direktor Christian Nerlinger je dejal, da prestop Rafinhe še ni dokončen.

Zaccardo zapustil prvake
Tik pred koncem poletnega prestopnega roka se je iz vrst nemških prvakov iz Wolfsburga poslovil italijanski branilec Cristiano Zaccardo. Svetovni prvak iz leta 2006 se je pridružil Parmi, kar so potrdili na spletnih straneh tega italijanskega nogometnega kluba. 27-letni Zaccardo je s Parmo podpisal petletno pogodbo, kolikšna je njena vrednost, pa javnosti niso razkrili. V Parmi bo sodeloval s svojim nekdanjim trenerjem Francescom Guidolinom, Parma pa bo njegov peti klub; do zdaj je igral za Spezio, Bologno, Palermo in Wolfsburg, kjer je odigral zgolj 14 prvenstvenih tekem in dosegel en zadetek, v letošnji sezoni pa je nastopil na eni tekmi.

Ča zaustavil Schalke
Schalke, ki je v prvih treh krogih zbral sedem točk, je imel na začetku srečanja proti Freiburgu precej priložnosti. Za hladno prho je v 40. minuti poskrbel Du Ri Ča, ki je ukradel žogo Benediktu Höwedesu in jo mimo vratarja Manuela Neuerja poslal v mrežo. V nadaljevanju je Schalke silovito pritisnil, gruzijski rezervist Levan Kenia je šest minut pred koncem zatresel vratnico, a ostalo je pri presenetljivi zmagi Freiburga, ki je ušel z zadnjega mesta.

"Lekarnarji" na vrhu
Vodstvo je prevzel Bayer iz Leverkusna, ki je z 2:1 premagal Bochum. Gostje so povedli prek Diega Klimowicza, a je še pred odmorom z glavo izid poravnal Manuel Friedrich. Tri točke je varovancem starega mačka Juppa Heynckesa zagotovil Stefan Kiesslig z desnico v 68. minuti.

Stuttgart je doma le remiziral z Nürnbergom (0:0).