Ronaldinho je ob koncu leta spet v sijajni formi. Foto: Reuters
Eidur Gudjohnsen
Eidur Gudjohnsen je sijajno spremljal akcijo Ronaldinha in dosegel lep zadetek. Foto: EPA
Roy Makaay
Roy Makaay je dobro spremljal gibanje Hasana Salihamidžića. Foto: Reuters
Andrej Ševčenko
Andrej Ševčenko je za modre zatresel po dolgem času. Foto: Reuters
Didier Drogba
Didier Drogba je želel pretentati sodnika, a je, kot pravi kitajski pregovor, ostal brez riža. Foto: Reuters
Roman Pavljučenko
Roman Pavljučenko je mrežo v Lizboni načel že v sedmi minuti. Foto: Reuters
Nogometaši Spartaka
Nogometaši Spartaka bodo po izjemni predstavi prezimili v Evropi. Foto: Reuters
Stephane Dalmat
Stephane Dalmat je Bordeaux popeljal v vodstvo z 2:0. Foto: Reuters

Nogometaši s severa Nemčije bodo brazilskega virtuoza seveda v spominu ohranili kot parklja, ki jim je preprečil nastop v osmini finala Lige prvakov. Že v 13. minuti je na robu gostujočega kazenskega prostora izsilil prosti strel, nato pa genialno pretental njihov živi zid in žogo poslal pod noge Werderjevih nogometašev, ki so visoko skočili v pričakovanju strela prek zidu.

Po 20 minutah že 2:0
Pet minut pozneje je bilo že 2:0, ko je po globinski podaji Ronaldinha na desno stran Ludovic Giuly podaljšal v sredino do dobro postavljenega Eidurja Gudjohnsena.

Nemce je hitri zaostanek povsem razbil, saj do polčasa niso spravili skupaj nobene omembe vredne akcije. Na drugi strani pa bi ponos Katalonije že v 35. minuti lahko vodil s 3:0. Deco je krenil v protinapad, preigral dva Nemca in nato žogo na robu kazenskega prostora prepustil Gudjohnsenu. Islandec je na majhnem prostoru osmešil tri Werderjeve branilce in zadel vratnico. Žoga se je odbila do Giulyja, ki je zgrešil nemogoče. S petih metrov je žogo poslal mimo vrat.

Iz "nepriložnosti" zadeli okvir vrat
V drugem polčasu so Nemci le pokazali nekaj več. Med 55. in 62. minuto so si priigrali štiri lepe priložnosti, a ostali brez zadetka, ki bi jih pripeljal spet v igro. Golu so bili najbliže v akciji, iz katere si ga niso obetali. Daniel Jensen je globoko z desne strani v kazenski prostor žogo poslal proti Miroslavu Kloseju, a to naredil tako "slabo", da je žoga pristala na samem stičišču prečke in vratnice.

Ob nemškem pritisku je imela Barcelona v napadu veliko prostora, kar je bila voda na Ronaldinhov mlin, ki je z globinskimi podajami v ogenj pošiljal Giulyja in Gudjohnsena, a se je v nemških vratih vedno izkazal Tim Wiese.

"Začeli smo odlično in izkoristili priložnosti. Očitno je bilo, da je bil Werder nekoliko prestrašen. V nadaljevanju smo pokazali, da se znamo tudi boriti," je srečanje ocenil Frak Rijkaard. Njegov kolega na klopi Werderja Thomas Schaaf ni bil pretirano razočaran: "Nismo ujeli ritma, kot bi si ga želeli. Vedeli smo, da bo Barca takoj pritisnila, toda žal smo naredili dve ključni napaki. Žoga ne bi smela iti skozi zid na tak način. Ponosni smo na naše igre v tako težki skupini, a hkati žalostni, ker nismo napredovali."

S točko bolj zadovoljen Bayern
Zanimivo je bilo tudi v Münchnu, kjer sta Bayern in Inter v boju za prvo mesto v skupini B igrala 1:1. S tem so Nemci zadržali prednost dveh točk pred Italijani, ki so do remija prišli v zadnji minuti.

Trener črno-modrih Roberto Mancini je presenetljivo pustil nekaj nosilcev igre na klopi, med drugim Dejana Stankovića in vratarja Julia Cesarja. Gostitelji v prvem polčasu kljub temu niso bili preveč nevarni. Edino priložnost je imel Roy Makaay v 40. minuti, ko je streljal za las mimo vrat. Tik pred odmorom bi lahko povedel Inter, vendar je strel Mariana Gonzaleza z več kot 25 metrov ustavila prečka. Oliver Kahn, ki je na tekmah Lige prvakov v vratih stal že stotič, je bil na novi hudi preizkušnji v 50. minuti, ko je prek gola zbil žogo po poskusu Walterja Samuela z glavo.

12 minut pozneje je Bayern povedel. Imenitno dolgo podajo Hasana Salihamidžića je mojstrsko izkoristil Makaay, v teku sprejel žogo in jo mimo Marca Andreollija poslal za hrbet Francesca Tolda. V 87. minuti bi na 2:0 kmalu povišal Claudio Pizarro, vendar je od daleč streljal dva metra čez vrata. Končni izid je postavil Patrick Vieira v sodnikovem podaljšku, ko je iz bližine izkoristil zmedo v kazenskem prostoru Münchenčanov.

Veselita se tudi Spartak in Šahtjor
Spartak iz Moskve, ki je kar šest let čakal na zmago v Ligi prvakov, je v gosteh presenetil Sporting (1:3) in si priboril nadaljevanje tekmovanja v Pokalu Uefa. Enako je skupini D uspelo Šahtjorju, ki je v Pireju v boju z neposrednim tekmecem Olympiacosom iztržil dragoceno točko (1:1).