Wayne Rooney je bil po prvem polčasu v vzhodnem Londonu močno razočaran, v drugem pa je postal veliki junak tekme. Foto: Reuters
Mark Noble (West Ham United)
Mark Noble je mojstrsko izvedel obe enajstmetrovki in vlil upanje Arsenalu in Chelseaju, da lahko do konca prvenstva še ujameta vodilni Manchester United. Foto: Reuters
Wayne Rooney in Javier Hernandez (Manchester United)
"Šrek" in "Grahek" sta poskrbela za 19. zmago Man Uniteda. Rooney je zdaj pri desetih ligaških golih, Hernandez pa je zabil enajstega. Foto: Reuters
Nemočni Asmir Begović ob golu Didierja Drogbaja
Motivirani Didier Drogba je takole priigral točko Chelseaju, ki pa zdaj za vodilnim Man Unitedom zaostaja že za ogromnih 11 točk. Foto: Reuters
Slavje Jonathana Waltersa
27-letni Jonathan Walters je na tekmi Stoke - Chelsea poskrbel za vrhunec 31. kroga, ko je zabil gol po prodorou prek polovice igrišča. Foto: EPA

Oba zadetka je z bele točke dosegel Mark Noble. Prvo enajstmetrovko je zakuhal Patrice Evra, ki je igral z roko, drugo pa Nemanja Vidić, ki je storil prekršek nad Carltonom Colom.

V drugem polčasu je Wayne Rooney s hat-trikom v pičlih 14 minutah poskrbel za popolni preobrat. Piko na i za zmago "rdečih vragov" s 4:2 pa je postavil rezervist "Chicharito".

Prosti strel, natančen strel in enajstmetrovka
Razpoloženi Rooney je preobrat začel v 65. minuti, ko je mojstrsko izvedel prosti strel, pri katerem je žogo poslal okoli živega zidu. Osem minut zatem je z enim dotikom sprejel podajo Antonia Valencie in hitro s strelom v daljši kot ukanil nemočnega vratarja Roba Greena za 2:2. V 79. minuti je sledila še tretja enajstmetrovka na tekmi. Matthew Upson je bil kaznovan zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru, čeprav je šlo v resnici za nastreljano roko. Rooney se s spornostjo najstrožje kazni ni obremenjeval in zabil še tretji gol na tekmi in povedel Manchester United v vodstvo.

Izgubljena priložnost za zasledovalce
Zmago vodilnega moštva lige, ki je bilo že na robu poraza, je v 84. minuti potrdil Javier Hernandez, ki je iz bližine v mrežo West Hama pospravil predložek Ryna Giggsa, ki je nekako našel pot do Mehičana. Medtem ko so varovanci Alexa Fergusona slavili veliki preobrat in ogromen korak proti naslovu prvaka, so lahko v taboru 2. Arsenala in 3. Chelseaja lahko le nejeverno strmeli v izid srečanja na Upton Parku.

Walters zadel po prodoru prek polovice igrišča
"Modri" iz Londona so gostovali pri Stoke Cityju in že v 8. minuti doživeli šok. Fantastičen gol po solu prodoru prek polovice igrišča je dosegel Jonathan Walters. Napadalec gostiteljev si je žogo priboril na črti, ki označuje polovico igrišča, nato pa v divjem teku ob avt črti prehitel vso Chelseajevo širšo obrambo, ožjo pa je izigral s preigravanje, Petra Čecha pa z natančnim strelom.

Štirikrat sta se tresla okvirja vrat
Počasi je Chelsea prevzel pobudo in začel oblegati vrata Asmirja Begovića. Po visoki podaji Nicolasa Anelke se je z močnim strelom z glavo in izenačenjem izkazal Didier Drogba. V 2. polčasu je Stoke presenetljivo veliko igral na nasprotna vrata in bil dolgo zelo blizu drugemu zadetku. V eni minuti sta Marc Wilson in Robert Huth dvakrat zadela prečko gostov, ki so na drugi strani prek razpoloženega napadalca Slonokoščene obale prav tako dvakrat zadeli okvir vrat.

"Topničarji" praznih nabojev
Dan se je sanjsko končal za Manchester United. Prvi zasledovalec Arsenal je z bledo igro na domačem Emiratu z Blackburnom odigral le 0:0 in zdaj za 1. mestom ob tekmi manj zaostaja za velikih 7 točk. "Topničarji" so najlepšo priložnost zapravili ob koncu tekme, ko je bil strel Nicklasa Bendtnerja blokiran na sami gol črti. Zadnje četrt ure je Arsenal igral tudi z igralcem več, saj je bil zaradi nevarnega posredovanja z obema nogama izključen Steven N'Zonzi.