Cleo
Cleo je Partizan povedel v dvojno vodstvo, zadel je tudi prvo 11-metrovko. Foto: Reuters
Guillaume Gillet
Gillet je izsilil podaljšek v Bruslju. Foto: Reuters

... ko je Markus Rosenberg pri skupnem izidu 3:4 izsilil podaljšek, v katerem je edini zadetek zadel Claudio Pizarro in Werderju zagotovil uvrstitev v bobne za četrtkov žreb skupin.

Italijani, ki so si v Bremnu priigrali zaostanek dveh zadetkov (3:1), so začeli napadalno in povedli v 8. minuti. Z desne strani je podal Antonio Cassano, v bližnji vratarjev kot pa je z glavo zadel Giampaolo Pazzini. Vratar Tim Wiese je bil blizu, a žoge ni mogel ustaviti. Pazzini je bil ponovno natančen pet minut kasneje z volejem z okoli 11 metrov po podaji Mariusa Stankeviciusa. Sampdoria je bila v 13. minuti uvrščena v žreb.

Po šoku so se Nemci počasi pobrali in si pripravili nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. V 40. minuti je iz kota streljal Cassano, pri strelu je bil ponovno Pazzini. Wiese je bil premagan, žogo pa je z golove črte izbil Clemens Fritz in preprečil vodstvo domačih s 3:0.

Črna 93. minuta za Italijane
Lepo priložnost za znižanje izida na tekmi (in morebitno skupno zmago) je v drugem polčasu zamudil Marko Arnautovic, ki je v 63. minuti vstopil namesto Tima Borowskega. Pet minut pred koncem je Cassano s peto povišal na 3:0. Žoga je zadela Wieseja in se odkotalila v gol. Podaljšek je imel na nogi Arnautovic, ki pa je streljal previsoko.

Za podoben scenarij kot na prvi tekmi (Pazzini je znižal na 3:1 v zadnji minuti) je poskrbel Markus Rosenberg, ki je zadel za 3:1 v 93. minuti in izsilil podaljšek.

Rezervist Marko Marin je v 3. minuti podaljška pobegnil Stankeviciusu in zadel prečko. Werderju je veliko prednost v 100. minuti prinesel zadetek Claudia Pizarra. Marin je preigraval, Perujec pa je prišel do lepe priložnosti za strel in z 22 metrov natančno meril v desni kot.

Partizan povedel 2:0
Beograjski Partizan je v Bruslju v vodstvo povedel Brazilec Cleo po četrt ure igre, v drugem polčasu pa podvojil vodstvo. Upanje je Anderlechtu vlil gol Romeluja Lukakuja po dobre pol ure, v 71. minuti pa je z lepim zadetkom rezultat poravnal Guillaume Gillet. V podaljških ni bilo zadetkov. Belgijci so zastreljali dve 11-metrovki, a je njihov vratar Silvio Proto Srbom na drugi strani dve ubranil. V zadnji seriji je Vojislav Stanković zadel, Mbark Boussoufa pa je streljal previsoko. Partizan se je sredi belgijske prestolnice drugič po sezoni 2003/2004 veselil uvrstitve v skupinski del Lige prvakov.