Različni usodi: Keita (levo) je zadel za 1:0, Sergio Ramos je moral po rdečem kartonu v 51. minuti v garderobo. Foto: EPA
Seidou Keita
Seidou Keita je v prejšnjih petih sezonah igral za Lens, v soboto pa za Sevillo dosegel svoj prvi gol. Foto: EPA
Fernando Morientes
Fernando Morientes je prinesel Valencii pomembno zmago. Foto: Reuters
Ronaldinho si je s tremi goli na zadnjih dveh tekmah povrnil nekoliko načeto samozavest. Foto: EPA
Thierry Henry
Thierry Henry je dosegel 5. gol v prvenstvu. Foto: EPA
Christian Rigano
Christian Rigano je s hat-trickom v prvem polčasu zadnjemu Levanteju prinesel tri točke proti Almerii. Foto: EPA

Na Vicente Calderonu so še drugič zaporedoma videli sedem golov, Sevilla pa je z novim trenerjem po Valencii ugnala še Real.

V 11. krogu španskega nogometnega prvenstva sta odločila gola Seydoua Keite in Luisa Fabiana. Tekma na stadionu Sanchez Pizjuan se je začela z obilo priložnostmi na obeh straneh. S hitrimi protinapadi je bila posebej nevarna Sevilla z novim trenerjem Manolom Jimenezom. V 19. minuti je sijajen strel od daleč sprožil reprezentant Malija Keita in gostitelje popeljal v vodstvo. Brazilec Luis Fabiano je le dobri dve minuti pozneje postavil končni izid, potem ko je odbito žogo po strelu Frederica Kanouteja poslal v mrežo za svoj sedmi gol sezone.

Rdeči karton za Ramosa
Prav kmalu bi bila lahko v Casillasevi mreži še tretja žoga, vendar sodnik ni piskal prekrška nad Jesusom Navasom za enajstmetrovko. Realu, ki bo tudi po 11. krogu na vrhu lestvice, ni uspelo resno zagroziti, poleg tega je pretežni del drugega polčasa igral z desetimi igralci, saj je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen nekdanji branilec Seville Sergio Ramos. Valencia, še brez Ronalda Koemana (trenerske dolžnosti bo začel opravljati v ponedeljek), je v gosteh z 0:2 premagala Mallorco, ki si je ustvarila več priložnosti. Usodna sta bila zadetka Fernanda Morientesa.

Vicente Calderon v zadnjih dveh tekmah videl 14 golov
Kdor si je ogledal zadnji dve tekmi na Vicente Calderonu, mu gotovo ni žal, saj je imel priložnost videti kar 14 golov. Potem ko je domači Atletico v sredo s 4:3 ugnal Sevillo, je proti Villarrealu klonil z enakim izidom. Gostitelji so začeli odlično in po golih Pabla z glavo ter Simaa Sabrose vodili z 2:0. Rumena podmornica je še pred odmorom poravnala izid. Giuseppe Rossi je prefinjeno spodkopal žogo preko Lea Franca, nato pa je napako domače obrambe izkoristil še Fabricio Fuentes

Nihat prinesel veliko zmago
Maxi Rodriguez je v 49. minuti zapravil enajstmetrovko, vendar je njegovo napako 13 minut pozneje z glavo popravil Sergio Aguero. Atletico je nato znova dokazal, da v njegovi obrambni igri vlada prevelik nered. Napako je izkoristil rezervist Nihat, ki je v zaključku kronal izredno učinkovito predstavo gostov. Zabili so štiri gole iz prav toliko priložnosti in se Realu približali le na točko zaostanka.

Ronaldinhova lepa gola iz prostega strela
To je na tekmi proti Betisu uspelo tudi Barceloni, ki je slavila s 3:0. Katalonci so povedli v 33. minuti z zaščitnim golom Thierrya Henryja iz časov pri Arsenalu. Francoz je sprejel ostro podajo Andresa Inieste in z nizkim strelom ugnal Ricarda. Nato je na vrsto prišel Ronaldinho in z lepima zadetkoma s prostega strela rešil ime zmagovalca.