Veliko veselje nogometašev Schalkeja po prestižni zmagi. Foto: EPA
Eric Maxim Choupo-Moting
Eric Maxim Choupo-Moting je povišal na 2:0. Foto: EPA
Jens Keller
Jens Keller je bil po zelo slabem štartu v prvenstvu že na izhodnih vratih, a je osvojil točko na Stamford Bridgeu (1:1) v Ligi prvakov in dobil porurski derbi, kar je v Gelsenkirchnu vedno najpomembneje. Foto: EPA
Mario Götze
Mario Götze je bil neustavljiv. Dosegel je prvi gol, podal za drugega in v sodnikovem dodatku še atraktivno preigral Miša Brečka, žogo mu je poslal med nogama. Foto: EPA

Tekma sezone v Veltins Areni, 60.000 gledalcev je pripravilo izjemno vzdušje. Zmaga na derbiju je za navijače vredna veliko več kot samo tri točke.
Izjemen začetek modrih
Gostiteljem je uspel sanjski štart. Dennis Aogo je v 10. minuti podal z desne strani, Mats Hummels je pred vrati popolnoma pozabil na Joela Matipa, ki je neoviran s petih metrov z glavo zabil žogo v mrežo. V 23. minuti je Romanu Weidenfellerju še uspelo odbiti strel Klaasa-Jana Huntelaarja, a je Adrian Ramos zelo slabo izbil žogo, pritekel je Eric Maxim Choupo-Moting in z levico povišal na 2:0. Tri minute zatem je Ramos popravil napako z lepo podajo, Pierre-Emerick Aubameyang pa je z desnico ukanil Ralfa Fährmanna.

Jalova premoč Borussie
Borussia je na začetku drugega dela silovito pritisnila, strel Cira Immobileja je obranil Fährmann. Najbolj vroče je bilo v 66. minuti, ko je Matip podrl Ramosa na črti kazenskega prostora, a je sodnik Peter Gagelmann le odmahnil z roko. Rezervist Miloš Jojić je deset minut pred koncem z glavo meril mimo vrat. V sodnikovem dodatku je imel Huntelaar izjemno priložnost za 3:1 po protinapadu, a je streljal za las mimo vrat.
"Uspel nam je odličen začetek, že od 1. minute smo bili na polnih obratih. Ko je Borussia znižala na 2:1, smo malce popustili. Fantje so se izjemno borili, vsi so popolnoma izmučeni, vendar drugače se na takem derbiju ne pride do treh točk. Vsi navijači Schalkeja so danes lahko navdušeni, to je prav poseben dan za nas," je bil do ušes nasmejan trener Jens Keller.

Maribor čaka težko delo

Tekma drugega kroga Lige prvakov v skupini G med Schalkejem in Mariborom bo na sporedu v torek ob 20.45. Po prvem krogu imata obe ekipi po točko, Mariborčani so jo dobili na dvoboju s Sportingom, Schalke pa pri Chelseaju.

Köln nemočen proti Bayernu
Bayern si je zanesljivo priboril tri točke v Kölnu (0:2). Mišo Brečko (zapletel se je v prerivanje s Thomasom Müllerjem) in Dominic Maroh sta igrala vso tekmo. V 19. minuti je Daniel Halfar ob stranski črti začetniško izgubil žogo, Rafinha mu jo je spretno odvzel. Brazilec je v kazenskem prostoru našel Müllerja, ki je podaljšal do osamljenega Maria Götzeja, ki je z desnico zatresel mrežo. Gostitelji so imeli le 22 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti. Zapretili so v 34. minuti, strela Adama Matuschyka in Anthonyja Ujaha je obranil Manuel Neuer.

Tudi v drugem polčasu so bili Bavarci veliko boljši. V 66. minuti je Götze podal v sredino, kjer je Halfar nespretno posredoval pred Davidom Alabo in žogo poslal v lastno mrežo. Xabi Alonso in Juan Bernat bi lahko še povišala zmago Bayerna, ki se je utrdil na vrhu.

Slovenski reprezentant Tim Matavž je bil ob zmagi Augsburga (1:0) nad Hertho na klop.i