Mario Gomez se je letos v družbi soigralcev v Ligi prvakov veselil že desetih zadetkov. Foto: Reuters
Mario Gomez
Gomez je bil prvo ime tekme na Allianz Areni. Foto: EPA
Brandao
Brandao je potreboval le štiri minute, da je postal junak Marseilla. Foto: EPA
Marseille
Marseille bo v četrtfinalu igral prvič po letu 1993, ko je osvojil svoj edini naslov evropskega prvaka. Foto: Reuters

Na Allianz Areni je Bavarcem hitro uspelo nadoknaditi zaostanek z 0:1 po prvem srečanju. Že v 11. minuti je z 10 metrov zadel Arjen Robben, v 42. pa je po podaji Nizozemca z desne strani na prvi vratnici z volejem z notranjim delom stopala v polno meril še Thomas Müller.
Gomez blizu rekorda Messija
Slab večer za nemočne Švicarje, ki jih je sprva še reševal vratar Yann Sommer, se je nadaljeval v 44. minuti, ko je na 3:0 povišal Mario Gomez. Po prostem strelu Tonija Kroosa je na desni strani žogo pravočasno ujel Holger Badstuber in podal v sredino, tam pa je Gomezu z dobrega metra ni bilo težko potisniti v mrežo.
V 50., 61. in 67. minuti je isti igralec zadel še trikrat (!) in dokončno odločil potnika v četrtfinale. Vselej je z leve strani podal Franck Ribery. Deset minut pred koncem je končni izid postavil Robben. Potem ko je preigral vratarja, bi morda lahko podal tudi Gomezu, ki bi na ta način izenačill rekord Lionela Messija izpred šestih dni s Camp Noua, toda v zadnjem času precej kritizirana Bayernova desetica se je odločila akcijo skleniti sama.
7:0 je najvišja zmaga kakšnega moštva v izločilnem delu Lige prvakov, najvišja zmaga Bayerna v tem tekmovanju in najhujši poraz Basla v evropskih pokalih.
Marseille slavi Brandaa
Na San Siru je bilo 2:1, po zaslugi zmage z 1:0 na prvi tekmi pa se četrtfinala veseli Marseille. Inter je imel že v prvem polčasu dve lepi priložnosti, v 75. minuti pa je mrežo gostov iz bližine načel Diego Milito. Argentinec je za črto potisnil žogo, potem ko se je po strelu iz kota ta dvakrat odbila po poskusih Giampaola Pazzinija.
Toda tako kot na Velodromu so se Francozi rešili v sodnikovem podaljšku. V 92. minuti je izenačil rezervist Brandao (vstopil je v 88. minuti) po dolgi podaji vratarja, "štopanju" žoge s hrbtom, obratu in natančnim strelom z levico s kakšnih 14 metrov. Predtem je imel priložnost za povišanje na 2:0 Interjev adut s klopi Esteban Cambiasso.
Pazzini je v 96. minuti z 11-metrovke le popravil izid. Takoj za tem je sodnik odpiskal konec tekme. Prekršek za rdeči karton je storil vratar Steve Mandanda, ki je v prvem polčasu ustavil strela Wesleyja Sneijderja in Milita v 7. in 11. minuti. Tudi Marseille je nekajkrat nevarno zapretil.
Zadnja dva četrtfinalista bomo dobili v sredo, ko bosta na sporedu tekmi Real Madrid - CSKA Moskva in Chelsea - Napoli.