Clarence Seedorf je takole prvič smrtnonosno udaril. Foto: Reuters
Filippo Inzaghi
Pri drugi akciji je Nizozemec zaposlil Filippa Inzaghija, ki je zadetek proslavil na svoj način. Foto: Reuters
Mark van Bommel in Owen Hargreaves
Mark van Bommel, ki na prvi tekmi zaradi kartonov ni smel igrati, je bil najbolj razpoložen v bavarski ekipi. Foto: Reuters
Dida se je izkazal, saj je ubranil vseh osem strelov, ki so leteli v okvir njegovih vrat. Foto: Reuters
Nogometaši Liverpoola
Peter Crouch je dosegel svoj peti zadetek v letošnji Ligi prvakov. Foto: EPA
Craig Bellamy
Edini slabi trenutek za Liverpool. Zaradi poškodbe je moral Craig Bellamy igro zapustiti že v 17. minuti. Foto: Reuters
Navijači Liverpoola
Igralci Liverpoola se lahko pohvalijo z najboljšo nogometno publiko na svetu. Je letos prišel čas, da proslavijo 6. naslov evropskih prvakov? Foto: EPA

Nemški prvak si je na prvi tekmi pred osmimi dnevi z neodločenim izidom (2:2) pripravil izvrstno izhodišče in si je želel že na samem začetku zagotoviti napredovanje. Andreas Ottl je v osmi minuti že premagal Dido, a je žogo z golove črte odbil Massimo Oddo.

Seedorf z dvema poteza potopil Bavarce
Na sceno je nato stopil Clarence Seedorf, ki je v roku štirih minut z dvema sijajnima potezama odločil skupnega zmagovalca. V 27. minuti je zadel z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora. Komaj so gledalci preboleli prvi šok, je bilo na Allianz Areni že 2:0 za rdeče-črne. Seedorf se je tokrat znašel v vlogi podajalca, s petko je genialno podal do Filippa Inzaghija, ki je zadel s 16 metrov. Španski sodnik Manuel Mejuto Gonzalez je sicer spregledal prepovedan položaj Inzaghija.

Ancelotti povsem zaprl igro
Gostitelji so v drugem polčasu pritisnili na plin (skupno razmerje v strelih je bilo 19:8 v korist Nemcev), a niso mogli prebiti čvrste italijanske obrambe. Carlo Ancelotti ni želel ničesar tvegati, saj je hitro iz igre potegnil edinega napadalca Inzaghija, kaseneje pa še Seedorfa in Gennara Gattusa in povsem zgostil igro pred svojimi vrati.

Odločale so izkušnje
"Moji igralci nimajo toliko tehničnega znanja kot Italijani. So eno najboljših moštev na svetu. Mojim igralcem pa je tudi malo zmanjkalo sreče," je misli strnil domači strateg Ottmar Hitzfeld, ki zaradi poškodbe ni moral računati na Bastiana Schweinsteigerja. Na drugi strani je bil Seedorf sila kratek: "Naša obramba je delovala brezhibno."

Na drugi tekmi bolj mirno
Druga tekma večera je bolj prestižnega pomena, saj si je Liverpool že v gosteh pri PSV-ju priigral prednost treh zadetkov. Nizozemci so sicer poskušali, a proti trdni postavitvi Liverpoola niso imeli niti najmanjših možnosti.

Najprej rdeči karton, nato še gol
Vse sanje o presenečenju so se razblinile v 64. minuti, ko so gostje ostali brez pordečelega Dirka Marcellisa, ki je grobo ustavil Boudewijna Zendna. Rdeči so udarili tri minute kasneje, ko je po lepi podaji Robbieja Fowlerja Peter Crouch žogo le potisnil v mrežo.

Tretjič trije polfinalisti iz iste države
Že v torek sta se v polfinale uvrstila Manchester United in Chelsea, kar pomeni, da imajo Angleži v polfinalu kar tri moštva. Pred tem je podoben dosežek uspel tudi Špancem in Italijanom. V sezoni 1999/2000 so v polfinalu igrali Valencia, Barcelona, Real in Bayern. V finalu je Real s 3:0 povozil Valencio. Tri leta kasneje je bilo italijansko leto, saj so v polfinalu igrali Juventus, Milan, Inter in Real. V finalu je Milan po enajstmetrovkah premagal Juventus.

Ponovitev iz sezone 2004/2005
V polfinalu se bosta tako pomerila Chelsea in Liverpool. Ista nasprotnika sta se v isti fazi tekmovanja že pomerila pred dvema letoma, ko so rdeči po 180 minutah tekme s skupnim izidom 1:0 izločili Londončane. Zanimivo je, da sta se v isti sezoni pomerila tudi Manchester United in Milan. Italijani so takrat v osmini finala dobili obe tekmi z 1:0. V nepozabnem carigrajskem finalu je Liverpool po streljanju 11-metrovk premagal Milan.