Matteo Brighi je sijajno predstavo kronal z vodilnim zadetkom. Foto: EPA
Didier Drogba je razblinil vse dvome o zmagovalcu. Foto: EPA
Giorgios Karagounis
Giorgios Karagounis je spravil v delirij vročekrvne navijače na olimpijskem stadionu v Atenah. Foto: EPA
Lucas Leiva in Ryan Babel
Lucas Leiva in Ryan Babel sta zrežirala prvi Liverpoolov gol v Eindhovnu. Foto: EPA
Markus Rosenberg
Markus Rosenberg se veseli gola, ki je pomenil, da bo Werder prezimil v Evropi. Foto: EPA

Rimljani so z zmago nad Bordeauxom (2:0) na najlepši način končali skupinski del Lige prvakov, ki so ga začeli s presenetljivim porazom proti Cluju (1:2). Po slabem 1. polčasu je Roma povedla v 61. minuti, ko je Julio Baptista na desnem krilu v ogenj poslal Simoneja Perrotto, ta je podal pred vrata, kjer je osamljeni Matteo Brighi zlahka zadel z nekaj metrov.

Končni izid je v 79. minuti postavil Francesco Totti, pri čemer je veliko dela opravil Jeremy Menez, ki je ukradel žogo, potegnil v protinapad, nato pa sijajno podal do kapetana, čigar strel z roba kazenskega prostora je bil neubranljiv za Ulricha Rameja. Varovanci Laurenta Blanca so imeli nekaj polpriložnosti, a jim je za presenečenje zmanjkalo izkušenj in znanja.

Drogba postavil stvari na pravo mesto
Chelsea
je z veliko muke le ugnal Cluj (2:1). Salomon Kalou je za 1:0 zadel po veliki gneči pred romunskimi vrati, a je nato Yssouf Kone preskočil Alexa in z glavo izenačil na 1:1. Romune je na kolena spravil rezervist Didier Drogba, ki je v 71. minuti izkoristi podajo J. Cola.

Panathinaikos celo prvi, Werder v Uefi
Panthinakos
si je vozovnico za osmino finala priigral s tesno zmago nad ciprskim Anorthosisom (1:0). Odločitev je padla v 68. minuti, ko je Giorgios Karagounis z roba kazenskega prostora premagal rezervnega vratarja Zoltana Nagya, ki je nekoliko nespretno posredoval. Grki so bili sicer boljši nasprotnik (6:1 streli na gol, 58:42 posest žoge).

Mourinho: 'Zaslužimo' si Manchester ali Barcelono
Na drugi tekmi skupine B je Inter izgubil proti Werderju (2:1), kar pomeni, da je prvo mesto pripadlo Panathinaikosu, Bremenčani pa so si priborili pokal Uefa. Milančani so še drugič zapored izgubili, kar jih utegne še drago stati. Claudio Pizarro je v mrežo pospravil "odbitek" po strelu Mesuta Ozila, Markus Rosenberg pa je po podobni akciji povišal na 2:0. Častni zadetek za goste je prispeval Zlatan Ibrahimović, ki je srečanje začel na klopi. "Zdaj si 'zaslužimo' eno od najmočnejših moštev, Manchester United ali Barcelono," je bil v svojem slogu cinično-sarkastičen trener Interja Jose Mourinho, nezadovoljen nad predstavo svojih varovancev.

Barcelona z mislimi že pri El Classicu
Šahtar
je v gosteh matiral Barcelono (3:2), pri čemer je treba dodati, da je Barca igrala z "drugo" ali morda celo "tretjo" postavo, saj je Pep Guardiola ključne može spočil za sobotni veliki derbi z madridskim Realom. Prvo ime tekme je bil Oleksandr Gladki, ki je dosegel dva gola. "Vseeno je bilo, ali zmagamo ali izgubimo," je Bojan Krkić razkril, koliko jim je pomenillo srečanje.