Gerard Pique je dosegel prvi prvenstveni zadetek za Barcelono v novi sezoni La lige. Foto: Reuters
Martin Braithwaite je praktično z zadnjim dotikom žoge v prvem polčasu podvojil vodstvo Barcelone. To je bil za danskega reprezentanta prvi prvenstveni zadetek za Barcelono po 22. decembru lani, ko je v Valladolidu pomagal Kataloncem do zmagei s 3:0. To je bil njegov četrti prvenstveni zadetek za Barcelono. Foto: Reuters

Katalonci, ki so se znašli v hudih dolgovih in niso mogli obdržati Messija v svojih vrstah, so začeli špansko prvenstvo z obračunom proti Real Sociedadu in vodilni zadetek dosegli v 19. minuti, ko se je med strelce vpisal Gerard Pique. Ta je po predložku Memphisa Depaya zadel z glavo.

Baski v prvem polčasu niso pokazali veliko, razočarala sta predvsem David Silva in Adnan Januzaj, od katerih je glavni trener Imanol Alguacil pričakoval bistveno več v vezni vrsti. Za nameček so v sodnikovem dodatku prvega polčasa prejeli še drugi zadetek.

Braithwaite je dobro predstavo nadaljeval tudi v drugem polčasu, v katerem je kaznoval napako gostujočega vratarja in zabil za 3:0. V končnici tekme se je nato izkazal še s podajo ob zadetku Sergija Roberta, ki je dokončno pokopal upe Baskov po ugodnem izidu. Foto: Reuters

Frenkie De Jong se je na sredini igrišča dokopal do žoge, stekel proti vratom nasprotnika in z natančnim predložkom našel Martina Braithwaita, ki je hladnokrvno z glavo zadel za 2:0. Katastrofalen zaključek polčasa za Sociedad.

Dobro predstavo je Braithwaite nadaljeval tudi v drugem polčasu, po slabi uri igre se je med strelce vpisal še drugič. Akcijo za zadetek je začel Depay, ki je podal do Jordija Albe. Ta je pred vrata poslal predložek, ki ga je izbil vratar Alex Remiro, a le do Braithwaita, ki je napako hitro kaznoval in po sredini gola zadel za 3:0.

Toda tekme še zdaleč ni bilo konec, končnica je bila zelo razburljiva! V 82. minuti je po predložku Anderja Barrenetxeja ob drugi vratnici zadel rezervist Julen Lobete, ki je v 67. minuti na zelenici zamenjal Cristiana Portuja. Za infarkten zaključek je tri minute pozneje poskrbel Mikel Oyarzabal, ki je mojstrsko izvedel prosti strel po prekršku Nica Gonzaleza. Real Sociedad se je ob zaostanku z -3 zdel že pokopan, a nekako je vstal od mrtvih in v izdihljajih obračuna iskal izenačenje!

Gostje so pritisnili na vrata nekoliko šokiranih Kataloncev, ki pa so se vseeno hitro zbrali in pritisk nasprotnika hitro izkoristili – iz protinapada so postavili končnih 4:2. Tokrat se je po lepem prodiranju Antoina Griezmanna Braithwaite izkazal s podajo, lepo je našel rezervista Sergija Roberta, ki je žogo le še preusmeril v mrežo za prvo prvenstveno zmago Barcelone v sezoni 2021/22.

Angel Correa (desno) je dosegel oba zadetka ob zmagi Atletica v Vigu. Madridčani upajo, da jim bo letos uspelo ubraniti naslov prvaka. Foto: Reuters

Correa junak Atletica v Vigu
Že predtem so v Vigu tamkajšnjo Celto z 2:1 premagali aktualni španski prvaki, nogometaši Atletica iz Madrida. Junak tekme je bil napadalec Angel Correa, ki je dosegel oba zadetka ekipe iz španske prestolnice. Prvega v 23. minuti, ko je po Lamarjevi podaji z roba kazenskega prostora sprožil neubranljiv strel proti vratom Matiasa Diture. Ta ni imel možnosti, da bi žogi preprečil let v mrežo. V drugem polčasu je z roko v lastnem kazenskem prostoru igral Marcos Llorente. Po ogledu VAR-a je glavni sodnik Jose Luis Munuera Montero pokazal na belo točko, s katere je izid rutinirano izenačil Iago Aspas. Toda Correa je imel v 64. minuti zadnjo besedo. 26-letni Argentinec je po krasni globinski podaji zadel iz protinapada. V končnici tekme so bili živci napeti kot struna, na obeh straneh je prišlo do izključitve: pri gostiteljih je bil izključen Hugo Mallo, pri gostih Mario Hermoso.

1. krog,

Nedeljske tekme:
CELTA VIGO – ATLETICO MADRID 1:2 (0:1)
Aspas 59.; Correa 23., 64.
Oblak (Atletico) je branil vso tekmo. To je bil njegov 304. nastop za madridski kolektiv, s čimer je postal vratar z največ nastopi za Atletico.
RK: Mallo 95.; Hermoso 95.

BARCELONA – REAL SOCIEDAD 4:2 (2:0)
Pique 19., Braithwaite 45+2., 59., S. Roberto 91.; Lobete 82., Oyarzabal 85.

Barcelona: Neto, Dest (71./Emerson), Garcia (84./Araujo), Pique, Alba, De Jong (71./S. Roberto), Busquets (83./N. Gonzalez), Pedri, Griezmann, Depay (90./Lenglet), Braithwaite.

Real Sociedad: Remiro, Zaldua (67./Gorosabel), Elustondo (82./Pacheco), Le Normand, Munoz, Zubimendi, Merino, Portu (67./Lobete), D. Silva (46./Bautista), Januzaj (46./Barrenetxea), Oyarzabal.

Sodnik: Alejandro Jose Hernandez

SEVILLA - RAYO VALLECANO 3:0 (1:0)