Endrick je vstopil na igrišče namesto Kyliana Mbappeja in deset minut pozneje zabil svoj prvi prvenstveni gol za Real Madrid. Foto: Reuters

Gostitelje je v vodstvo v 50. minuti popeljal Federico Valverde, ki je z razdalje poskusil z diagonalnim strelom, žoga se je rahlo odbila, a ravno dovolj, da je zletela mimo vratarja Karla Heina.

Federico Valverde je Madridčane popeljal v vodstvo. Foto: Reuters

Gostje so ves čas iskali izenačujoči zadetek, Real pa je prežal na hitre protinapade. V 88. minuti je kraljevemu klubu uspelo, z levico je po globinski podaji Ederja Militaa na 2:0 povišal Brahim Diaz.

Zgodovino je nato globoko v sodnikovem dodatku spisal mladenič Endrick. Rezervist, ki je v 86. minuti na zelenici zamenjal nerazpoloženega Kyliana Mbappeja, je deset minut pozneje lepo preigraval na robu kazenskega prostora, nato pa neubranljivo sprožil proti bližnji vratnici in zadel za končnih 3:0.

S tem je Brazilec, ki je Madridčane okrepil letos iz vrst Palmeirasa, pri 18 letih in 35 dneh postal najmlajši tuji nogometaš Reala, ki se je vpisal med strelce na prvenstveni tekmi.

Robert Lewandowski in Lamine Yamal sta se vpisala med strelce na obračunu z Athleticom Bilbaom. Foto: Reuters

Lewandowski odločil obračun z Athleticom
Poln izkupiček točk je osvojila tudi Barcelona, ki je z 2:1 ugnala Athletic Bilbao. Katalonce je v vodstvo v 24. minuti popeljal mladi superzvezdnik Lamine Yamal, ki si je dobrih 20 metrov od gola lepo pripravil prostor za strel, nato pa z levico matiral nemočnega vratarja Alexa Padillo. Baski so še pred odmorom izenačili, v 42. minuti je bil z 11 metrov natančen Ohian Sancet, ki je Marca-Andreja ter Stegna poslal v napačno smer. A kljub vsemu so vse tri točke ostale na Camp Nouu. V 75. minuti je srečanje odločil Robert Lewandowski. Poljski golgeter je slabo izbito žogo po podaji z leve z volejem zabil v vrata za končnih 2:1.