Julian Alvarez je 12. avgusta podpisal šestletno pogodbo z Atleticom, ki je Manchester Cityju nakazal 95 milijonov evrov. Foto: EPA

Gostitelji so bili pred 21.530 gledalci na stadionu Balaidos boljši tekmec v prvem polčasu. Iago Aspas je zapretil dve minuti pred odmorom, a se je izkazal Jan Oblak. Madridčani niso niti enkrat streljali na vrata Celte do odmora.

Sorodna novica Alaves ob koncu ogrozil predtem gladko zmago Madrida

V 58. minuti je Borja Iglesias iz ugodnega položaja streljal z glavo, a znova je bil Oblak na pravem mestu. Atletico je prvi strel v okvir vrat sprožil deset minut pred koncem, ko je poskusil rezervist Rodrigo Riquelme. Vratar Celte Vicente Guaita je dobro posredoval.

Griezmann natančno podal do Alvareza
V 90. minuti je udaril dragi poletni Atleticov nakup Julian Alvarez, ki je v 54. minuti zamenjal Kokeja. Po podaji Antoina Griezmanna z leve strani je pritekel iz ozadja in z desnico potisnil žogo v mrežo iz bližine. 24-letni Argentinec je z drugim zadetkom v letošnji sezoni poskrbel za tri točke Madridčanov.

V nedeljo madridski derbi
Atletico se je z zmago prebil na tretje mesto lestvice s 15 točkami, dvema manj od drugouvrščenega Reala, s katerim se bo pomeril v nedeljo ob 21.00. Barcelona je po sedmih zmagah, zadnjo je dosegla v sredo proti Getafeju z 1:0, s sedmih tekem pri 21 točkah.

Espanyol je izgubil proti Villarrealu z 1:2. Oba gola za rumeno podmornico je dosegel Ayoze Perez.