Alessandro Del Piero je tudi na drugi tekmi proti Realu mojstrsko zadel z roba kazenskega prostora. Foto: Reuters
Claudio Ranieri
Claudio Ranieri (trener Juventusa) je imel po tekmi več razloga za dobro voljo. Foto: Reuters
Adrian Mutu
Adrian Mutu je takole spravil žogo v Bayernovo mrežo. Foto: Reuters
Tim Borowski
Tim Borowski je ob koncu tekme kaznoval nezbranost obrambe Fiorentine. Foto: Reuters
Volkan Demirel
Volkan Demirel (Fenerbahče) se je izkazal pri tem strelu. Foto: Reuters
Lucho Gonzalez
Lucho Gonzalez je zadel že globoko v sodnikovem podaljšku. Foto: Reuters
Wayne Rooney in Dimitar Berbatov
Wayne Rooney in Dimitar Berbatov (Manchester United) sta v igro vstopila šele v drugem polčasu, saj ju je želel Alex Ferguson spočiti pred sobotnim derbijem z Arsenalom. Foto: Reuters

Stara dama je na svojem stadionu ugnala Real z 2:1, tokrat je španske prvake presenetila še na Santiagu Bernabeu in slavila z 2:0. Za oba zadetka je poskrbel veteran Alessandro Del Piero. Prvič je zadel v 17. minuti, ko je mojstrsko zadel po tleh s slabih 20 metrov. Isti igralec je spet udaril v 67. minuti, ko je Ikerja Casillasa matiral s prostega strela. Španski vratar se ni niti premaknil, razlog za to se je skrival v izjemno slabo postavljenem živem zidu.

Italijani tekli bistveno več

Juve je v Madridu ugnal beli balet prvič po 46 letih in si s tem na široko odprl vrata v osmino finala. Gostitelji so sicer sprožili več strelov (17:6), a ti so kot po pravilu leteli daleč od vrat. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo tako 3:3. Zanimiv je podatek o teku, saj so Italijani skupaj pretekli 10 kilometrov več od svojih nasprotnikov (114:104 km). Najboljši tekač je bil Mohamed Sissoko (12,506 km), najboljši domači igralec Raul (10,605 km) je šele na sedmem mestu!
Zenit slavil svojo prvo tekmo v Ligi prvakov
V isti skupini se je v igro za napredovanje vrnil Zenit, ki je dobil sploh svojo prvo tekmo v Ligi prvakov, na gostovanju je ugnal Bate z 2:0. V neprijetnem položaju se je tako znašel Real, v zadnjem krogu se bosta med seboj pomerila Zenit in Real.

Fiorentino reši le še čudež
Bayern
je v Firencah pred porazom rešil Tim Borowski, ki je izid na 1:1 poravnal 12 minut pred koncem. Na Borowskega so pozabili domači branilci, zato mu ni bilo težko zatresti mreže po podaji Francka Riberyja. Fiorentino je že v 11. minuti v vodstvo popeljal Adrian Mutu s strelom iz voleja. Italijani bi lahko v prvem polčasu še povišali vodstvo, vendar je Michael Rensing lepo ubranil dva poskusa Alberta Gilardina z glavo.

Bayern se je prebudil po pol ure igre, a je bila po prihodu iz slačilnice spet bolj nevarna Fiorentina, natančneje prav njena prva zvezdnika Gilardino in Mutu. Neučinkovitost vijoličastih je kaznoval Borowski, do konca pa je imel Bayern tudi nekaj priložnosti za zmago. Najlepšo je zapravil Miroslav Klose kmalu po izenačenju. Z remijem imajo Firenčani le še minimalne možnosti za napredovanje, saj je Lyon z 2:0 premagal Steauo, ki je že odpisana.

Lucho zapletel položaj
V skupini G je Porto do izjemno pomembne zmage v Kijevu prišel v 92. minuti, ko mu je tri točke zagotovil Lucho Gonzalez. Prvi polčas je dobil Dinamo, po izenačenju Porta v 69. minuti pa so imeli več priložnosti za zmago Ukrajinci, vendar jih niso izkoristili. Po grenkem porazu so se na lestvici znašli na 3. mestu, točko za Portugalci.

Na drugi tekmi sta se Arsenal in Fenerbahče razšla brez zadetkov. V prvem polčasu je blestel gostujoči vratar Volkan Demirel, ki je spravljal v obup predvsem Robina van Persieja. Nizozemcu je nato zagodel še okvir vrat. Tudi v nadaljevanju so imeli topničarji terensko premoč, vendar niso našli poti do gola.
Man Utd in Villarreal ohranjata prednost
Marsikaj jasnega pa je v skupini E, kjer sta se obe tekmi končali z delitvijo točk, s čimer sta Manchester United in Villarreal pred zasledovalcema zadržala šest točk naskoka. V bitki za Britanijo je Celtic igral proti Unitedu 1:1. Gostitelje je v vodstvo z izjemnim lobom popeljal Scott McDonald, kar je bil sploh prvi zadetek škotskih prvakov v letošnji Ligi prvakov. Rdečim vragom je točko prinesel Ryan Giggs. Cristiano Ronaldo je močno streljal z 20 metrov, žoga pa se je odbila do veterana iz Walesa, ki jo je v gol potisnil z glavo. Villarreal je igral pri Aalborgu 2:2.
Liga prvakov, 4. krog
Skupina E:
AALBORG - VILLARREAL 2:2 (0:1)
Curth 54., Due 81.; Rossi 41., Franco 75.
CELTIC - MANCHESTER UNITED 1:1 (1:0)
McDonald 13.; Giggs 84.

MANCHESTER UTD. 4 2 2 0 7:1 8 VILLARREAL 4 2 2 0 9:5 8 CELTIC GLASGOW 4 0 2 2 1:5 2 AALBORG 4 0 2 2 5:11 2