Argentinski kapetan Angel Di Maria je odločil srečanje v Montevideu. To je bil zanj 22. reprezentančni zadetek in prvi po juliju letos, ko je bil prav tako mož odločitve na tekmi z večnimi tekmeci Brazilci (1:0). Foto: Reuters
Lionel Messi je ob vstopu v igro v 76. minuti prevzel kapetanski trak reprezentance. Foto: Reuters

Obračun je že v 6. minuti odločil kapetan Angel Di Maria. Ta je ekspresno kaznoval napako v domači obrambi in po podaji Paula Dybale, ki je ukradel žogo, zadel s krasnim plasiranim strelom v zgornji levi kot vrat nemočnega Fernanda Muslere.

Lionel Messi, okrog katerega se je ta teden dvigalo veliko prahu predvsem v Parizu, je tekmo zaradi lažje poškodbe začel na klopi, odigral pa je le 15 minut drugega polčasa, potem ko je na zelenici zamenjal Giovanija Lo Celsa.

Argentina tako nadaljuje niz neporaženosti. Na lestvici južnoameriških kvalifikacij zaseda udobno 2. mesto, zbrala je 28 točk. Pred tretjeuvrščenim Ekvadorjem, ki je odigral še tekmo več, ima 8 točk naskoka. S 34 točkami vodi Brazilija, ki si je mesto na zaključnem turnirju v Katarju že zagotovila. Poraz proti Argentini pa je z mesta, ki še vodi v dodatne kvalifikacije, pahnil Urugvaj, ta je zdaj šesti.

Južnoameriške kvalifikacije za SP 2022

Brazilci so si že zagotovili igranje v Katarju prihodnje leto. Tekmo proti Kolumbiji je v 72. minuti odločil vezist Olympiqua iz Lyona Lucas Paqueta. To je bil zanj 6. zadetek za člansko izbrano vrsto. Foto: Reuters