Rene Mihelič je v 85. minuti poskrbel za olajšanje navijačev. Foto: nkmaribor.com
Marcos Tavares
Marcos Tavares je bil strelec drugega zadetka. Foto: Marko Madžarac
Zoran Pavlovič
Zoran Pavlovič je v 91. minuti prve tekme zadel vratnico. Foto: Marko Madžarac
Maribor v 3. predkrogu

Po remiju brez zadetkov prejšnjo sredo v Tbilisiju so imeli težje delo, kot kaže izid. Resda so hitro povedli z 2:0, a se trdoživi gostje niso predali in so dolgo grozili z izenačenjem. 6.000 gledalcev v Ljudskem vrtu si je oddahnilo šele v 85. minuti, ko je končni izid postavil Rene Mihelič. Prihodnji teden bodo Štajerci gostovali v Zürichu.

Bunderla po superpokalu spet v polno
V 9. minuti je prvi zadel David Bunderla. Mihelič je ukradel žogo na sredini igrišča in jo podal Zoranu Pavloviču, ta je potegnil dva koraka, nato pa lepo zaposlil Bunderlo z diagonalno podajo v globino. Napadalec iz Kranja je žogo rutinirano poslal v mrežo. Kljub temu, da se je je gostujoči vratar rahlo dotaknil, ji ni preprečil poti v mrežo.
Da WIT še zdaleč ni slaba ekipa, je v 14. minuti pokazal Giorgij Janelidze, ki je z volejem z roba kazenskega prostora stresel desno vratnico vrat Marka Raniloviča. Mariborčani so imeli srečo, a so hitro nadaljevali z narekovanjem ritma.
Tavares povišal na 2:0
Pet minut pozneje so dosegli še drugi gol. Mihelič je poslal lep predložek z desne strani, eden od Gruzijcev je žogo odbil, a le do roba kazenskega prostora, kjer jo je idealno ustavil Marcos Tavares in jo z levico močno in neubranljivo poslal pod prečko.
Kvarackelja znižal
Tudi v nadaljevanju so vijoličasti nadzorovali potek tekme in imeli še nekaj priložnosti (kar tri Tavares), vendar so ob koncu polčasa nekoliko popustili. Gruzijci pa so pritisnili. V 40. minuti je po podaji iz avta streljal Jaba Lipartja, Ranilovič pa je s skrajnimi močmi žogo preusmeril v prečko. Pet minut pozneje je bil po uporabnem predložku z leve strani z glavo bolj natančen Vahtang Kvarackelja in znižal na 1:2. Pred drugimi 45 minutami se je obetala še huda bitka.
Gruzijci napadali
Po vnovičnem prihodu igralcev iz slačilnice je bilo hitro jasno, da bodo Mariborčani še trepetali za uvrstitev v 3. predkrog. V drugem polčasu so bili namreč sprva veliko bolj nevarni Gruzijci. V 51. minuti je Giorgi Kahelišvili za malo streljal mimo desne vratnice, deset minut pozneje pa je spet nevarno poskušal Kvarackelja.
Naveza Mihelič-Tavares udarila ob pravem trenutku
Gostitelji so prvič resno zapretili šele v 74. minuti, ko je Tavares z roba kazenskega prostora ustrelil manj kot meter mimo leve vratnice. Nato je dvakrat od daleč streljal Pavlovič, Mariborčani pa so potnika v nadaljnje tekmovanje dokončno odločili v 85. minuti. Na robu kazenskega prostora sta si dvojno podajo izmenjala Mihelič in Tavares, Brazilec je streljal, a je Grigol Bediašvili njegov poskus ubranil, odbito žogo pa je v mrežo vendarle pospravila mariborska desetica.