Gareth Bale (levo) je znova odigral briljantno tekmo. Enako pa velja tudi za strelca drugega gola Petra Croucha. Foto: EPA
Rafael van der Vaart
Rafael van der Vaart je za las ušel ofsajd zanki in z levico sprožil za 1:0. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi, David Villa in Andres Iniesta proslavljajo vodilni zadetek v Köbenhavnu. Foto: EPA
Roberto Soldado
Roberto Soldado je z dvema goloma potopil Glasgow Rangerse. Valencia je verjetno že dosegla ključno zmago za napredovanje. Foto: EPA
Manchester United
Igralci Manchester Uniteda - v ospredju strelca Gabriel Obertan in Darren Fletcher - se iz Burse pričakovano vračajo s polnim plenom. Foto: EPA
Twente
Twente je v Bremnu potrpežljivo čakal na svojo priložnost in jo dočakal v 81. minuti. Foto: EPA
Fabio Coentrao
Fabio Coentrao je v Lizboni zadel dvakrat. Foto: EPA
Rubin Kazan
Rubin Kazan in Panathinaikos sta se že drugič v 14 dneh razšla brez zadetkov. Foto: EPA

Čeprav se v nasprotju s San Sirom, ko je zadel trikrat, tokrat ni vpisal med strelce, je bil osrednje ime dvoboja na White Hart Lanu 21-letni bočni branilec Gareth Bale, ki je s prodori po levi strani smešil Interjeve branilce na čelu z Douglasom Maiconom. Valižan je podal pri drugem in tretjem zadetku Tottenhama, ki je prevladoval večji del tekme.

Van der Vaart izkoristil podajo Modrića
Tottenham je začel odlično, saj je v 18. minuti Rafael van der Vaart z roba kazenskega prostora s strelom za desno vratnico matiral Luco Castellazzija. Nizozemcu je sijajno podal Luka Modrić. "Spursi" so imeli malo pozneje novo priložnost. Bale je na levi strani ušel Maiconu in podal pred gol, kjer je Peter Crouch z nekaj metrov zgrešil vrata. V 43. minuti je Wesley Sneijder odlično izvedel prosti strel z 20 metrov, tako da je žoga preletela živi zid, a se je s "parado" izkazal Cudicini.

Bale in Crouch prehitra za modro-črne
Van der Vaart je moral med polčasoma zaradi poškodbe stegenske mišice ostati v slačilnici, zato ga je zamenjal Jermaine Jenas. V 52. minuti je Bale s polškarjicami ustrelil z okoli 20 metrov, a je vrata zgrešil za kakšen meter. V 55. minuti je Castellazzi s konicami prstov čez prečko odbil Crouchev strel z glavo. Dvometraš se je v 61. minuti le veselil zadetka. Bale je znova sijajno prodrl po levi strani, nato pa poslal predložek na daljšo vratnico, kjer je Crouch žogo le potisnil v mrežo.

Eto'o vrnil Inter v igro
Gostujoči trener Rafael Benitez je v 71. minuti poslal v igro junaka pretekle sezone Diega Milita, ki je že v prvi akciji nevarno zapretil. Potem ko je Tottenham prevladoval tričetrt tekme, se je v zadnjih minutah nekoliko pomaknil nazaj in bil hitro kaznovan. V 80. minuti je namreč Samuel Eto'o ob neodločni domači obrambi z diagonalnim strelom za levo vratnico premagal Cudicinija.

Bale poskrbel za piko na i
Sledil je Interjev pritisk, a vseh njegovih upov je bilo konec v 89. minuti, ko je Bale v protinapadu potegnil po levi strani, švignil mimo Lucia, nato pa podal v sredino, kjer je rezervist Roman Pavljučenko rutinirano poslal žogo v mrežo.

Twente unovčil izključitev Fringsa
V drugi tekmi skupine A je Twente slavil v Bremnu (0:2), potem ko sta v zadnjih 10 minutah zadela Nacer Chadli in Luuk de Jong. Nizozemski prvak je tako dobro izkoristil izključitev kapetana Werderja Torstena Fringsa v 75. minuti. Werder je bil sicer vso tekmo boljši tekmec, a je bil sila neučinkovit. Strela Huga Almeide in Claudia Pizarra je ustavila vratnica.

Martins zrežiral Benficino zmago
Ko je Fabio Coentrao v 67. minuti srečanja Benfica - Lyon s svojim drugim golom povišal na 4:0 za domače, je kazalo na popoln polom gostov. Pri vseh 4 golih je podal Carlos Martins. Lyon je v zadnje četrt ure skoraj izničil zaostanek, saj je Dejan Lovren v 95. minuti znižal na 4:3. Portugalci so se tako vrnili v igro za napredovanje.

Oba zadetka padla v manj kot minuti
Barcelona
je z gostovanja v Köbenhavnu odnesla le točko (1:1). Katalonci so povedli v 31. minuti, ko se je žoga nekoliko srečno odbila do Lionela Messija, ki jo je nato z okoli 10 metrov s pomočjo vratnice poslal v mrežo. A veselje gostov je trajalo manj kot minuto, saj je Claudemir kaznoval slabo izbijanje Victorja Valdesa. Barca je v nadaljevanju pritiskala za zmago, a se je domačim uspelo ubraniti. V sodnikovem podaljšku je strel Pedra ustavila vratnica.