Anatolij Timoščuk je z glavo ukanil Samirja Handanoviča. Foto: EPA
Miloš Ninković
24-letni srbski vezist Miloš Ninković je kijevski Dinamo popeljal v četrtfinale. Foto: EPA
Jose Paolo Guerrero
Jose Paolo Guerrero je Galatasaray v treh minuta poslal iz raja v pekel. Foto: EPA
Udinese zdržal pritisk Zenita

Rusi so v Vidmu prvo tekmo v zadnjih minutah izgubili z 0:2. Na povratni tekmi so silovito pritisnili in bili precej boljši tekmec. Edini zadetek je v 34. minuti z glavo dosegel Anatolij Timoščuk, Samir Handanovič je žogo odbil tik za golovo črto. Najlepši priložnosti za goste je zapravil Fabio Quagliarella. Branilci naslova so skušali na vse pretege izsiliti podaljšek, tudi rezervista Fatih Tekke in Szabolcs Huszti nista prinesla preobrata.

Kar dva ukrajinska kluba med osmerico
V četrtfinale se je uspelo prebiti tudi kijevskemu Dinamu, ki je izgubil povratno tekmo proti Metalistu v Harkovu (3:2). Ukrajinci so se zaradi večjega števila golov v gosteh prebili naprej. Metalist je bil sicer zelo blizu uspehu, saj je po golu Walterja Anibala Aceveda v 70. minuti že vodil s 3:1. Toda Dinamo je rešil srbski rezervist Miloš Ninković v 79. minuti.

Popoln ukrajinski večer je zaokrožil Šahtjor iz Donecka, ki je pred domačimi gledalci nadoknadil zaostanek s prve tekme proti moskovskemu CSKA-ju in z zadetkoma Fernandinha v 54. minuti z bele točke in Luiza Adriana v 70. napredoval med najboljših osem.

HSV se ni predal po zaostanku z 0:2
Galatasaray je proti Hamburgu vodil že z 2:0, a so Nemci v drugem polčasu zrežirali popoln preobrat (2:3). V 42. minuti je Jerome Boateng v kazenskem prostotu podrl Milana Baroša, z bele točke pa je bil natančen Harry Kewell. Na začetku nadaljevanja je Arda Turan lepo podal do Baroša, ki je mojstrsko lobal vratarja Franka Rosta in slavje na stadionu Ali Sami Yen je začelo.

Nemci so imeli drugačne načrte. Jose Paolo Guerrero je v 57. minuti z natančnim strelom z 18 metrov znižal. Perujski napadalec se je razigral in le tri minute zatem je po pravem slalomu med turškimi branilci zabil žogo pod prečko za 2:2. Galatasaray je jalovo pritiskal, David Jarolim pa je v 82. minuti zatresel vratnico. V zadnji minuti je Marcell Jansen v hitrem protinapadu našel Ivico Olića, ki je lobal Morgana de Sanctisa in poskrbel pokopšal še zadnje upe Turkov.

Man. City naprej po strelih z bele točke
Danski Aalborg je ugnal Manchester City 2:0 in izničil prednost Angležev s prve tekme. Pri streljanju z bele točke se je izkazal vratar Cityja Shay Given, ki je obranil dva strela Dancev. V sredo sta se v četrtfinale že uvrstila Werder in Marseille. Žreb četrtfinala in polfinala bo v petek ob 13.00 v Nyonu.