Antonio Di Natale je takole odprl tekmo v Vidmu. Doni je bil nemočen. Foto: EPA
Dejan Stanković
Dejan Stanković je bil skupaj s soigralci brez pravih rešitev proti Genoi. Foto: Reuters
Edoardo Reja
Edoardo Reja se je takole razživel ob zmagi svojega Napolija. Foto: Reuters

Tokrat je italijanski podprvak klonil na gostovanju pri Udineseju, ki se je z zmago s 3:1 ob le točki Interja povzpel kar na vrh prvenstvene razpredelnice. Pri gostiteljih je blestel Antonio Di Natale z dvema zadetkoma, častni gol za gostitelje je zabil Francesco Totti, ki je Samirja Handanoviča premagal v 75. minuti z enajstih metrov.

Di Natalejeva enajstmetrovka v prvem polčasu je bila posledica nerodnega prekrška Maxa Tonetta nad domačim napadalcem Antoniem Floro Floresom. Flores se je kasneje še sam vpisal med strelce.

Še ena dolgočasna predstava na San Siru
Interju pol ure igre z nogometašem več proti Genoi ni pretirano pomagalo, San Siro je spremljal novo dolgočasno predstavo (0:0). Začelo se je z zrelimi priložnostmi, stresla sta se tudi oba okvirja vrat. Za goste ga je zadel Giandomenico Mesto, za gostitelje Maicon. 17 točk ima tudi Napoli, ki je z avtogolom Sebastiana Siviglie po predložku Ezequiela Lavezzija. premagal Lazio (1:0), ki se po uvodnih zvezdnih trenutkih hitro potaplja.

Kaka spet Milanov rešitelj
Atalanta je sicer dodobra namučila neprepričljivo gostujočo obrambo, a je Milana rešil Kaka v 80. minuti (0:1). Brazilec je zadel po podaji Marca Borriella.

Amauri Juventusova svetla luč
Juventus se je v mestnem obračunu po dveh zaporednih porazih proti Torinu vrnil na zmagovita pota (1:0). Že tretji zadetek v zgolj tednu dni je zabil Amauri, ko je v 48. minuti prodrl po desni strani in precej posrečeno poslal žogo pod nepozornega vratarja Alexa Calderonija.