Jose Leonardo Ulloa je Leicestru z bele točke prinesel (zlata vredno) točko. Foto: Reuters
Aaron Cresswell
Aaron Cresswell je z izjemnim strelom poskrbel za preobrat West Hama (1:2). Foto: Reuters
Jamie Vardy
Jamie Vardy je Leicester v 18. minuti popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Jamie Vardy
Padec, zaradi katerega si je Vardy prislužil drugi rumeni karton, posledično izključitev. Foto: Reuters
Roberto Firmino
Roberto Firmino je načel mrežo Bournemoutha. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Daniel Sturridge je z glavo vodstvo Liverpoola povišal na 2:0. Foto: Reuters

Gostitelji se na tekmi 34. kroga Premier lige niso ustrašili neugodnega tekmeca, ki je v letošnji sezoni že večkrat mešal štrene najboljšim. Hitro so zavladali na sredini igrišča in v 18. minuti po dobro izpeljanem protinapadu tudi povedli. Akcijo za zadetek je začel vratar Kasper Schmeichel, nadaljeval Rijad Mahrez, ki je zaposlil Ngola Kanteja.

Ta je lepo opazil vtekajočega Vardyja, ki je z leve strani z natančnim diagonalnim strelom ukanil nemočnega Adriana, zadel malo mrežico in Filbert Street popeljal v delirij.

Po slabi uri igre ostali brez Vardyja
Drugi polčas se za lisice ni začel najbolje, saj so ostale brez izključenega Vardyja. 29-letnik, ki je v prvem polčasu že prejel rumeni karton, je po mnenju glavnega sodnika Jonathana Mossa prelahko padel v kazenskem prostoru in si je v 56. minuti prislužil predčasno pot pod prho. S tem je postal šele drugi igralec Leicestra, ki je na eni tekmi dosegel zadetek in prejel rdeči karton. Pred njim se je to zgodilo Davidu Lowu proti Wimbledonu leta 1994.

Preobrat v dveh minutah
V naslednjih minutah so gostje iz vzhodnega Londona ves čas oblegali vrata vodilne ekipe prvenstva, ki pa se je s čvrsto in kompaktno obrambo dobro branila. Vse do 83. minute, ko je po predložku iz kota v kazenskem prostoru Wes Morgan po Mossovem mnenju storil prekršek. Sledil je strel z bele točke, ki ga je uspešno izvedel Andy Carroll. Veselje gostujočih navijačev se ni še povsem poleglo, ko je v polno z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora neubranljivo sprožil Aaron Cresswell za veliki preobrat.

V 95. minuti še ena enajstmetrovka
V zadnji minuti rednega dela srečanja so gostitelji zahtevali 11-metrovko, potem ko je Angelo Obinze Ogbonna na rokoborski način v kazenskem prostoru zaustavil Roberta Hutha, a je Mossova piščalka ostala nema. Vseeno se gostitelji niso dali, še naprej so napadali, v četrti minuti sodnikovega dodatka se jim je pritisk izplačal, ko je Carroll v kazenskem prostoru podrl rezervista Jefferyja Schluppa, v 95. minuti pa je izid z bele točke poravnal še en rezervist Ulloa. Prednost Leicestra tri kroge pred koncem prvenstva na vrhu pred drugouvrščenim Tottenhamom - ta bo tekmo tega kroga odigral v ponedeljek v Stoku - znaša osem točk.

Firmino in Sturridge za dvojno vodstvo L'poola
V Bournemouthu je menedžer Liverpoola Jürgen Klopp po izjemni tekmi Evropske lige na Anfieldu proti Borussii iz Dortmunda močno prevetril ekipo in priložnost ponudil nekaterim mlajšim nogometašem. Ti so se dobro zoperstavili nasprotniku, za vodstvo pa sta v zaključku prvega polčasa poskrbela izkušena Roberto Firmino in Daniel Sturridge. Prvi je žogo po Sturridgeevem odbitem strelu s peto iz bližine pospravil v prazno mrežo v 41. minuti, v sodnikovem dodatku je vodstvo po predložku z leve strani z glavo podvojil Sturridge.

Drugi polčas je bil nekoliko manj zanimivejši od prvega, obe ekipi sta si pripravili po nekaj (pol)priložnosti, mreža pa se je zatresla zgolj enkrat. V izdihljajih srečanja je zaostanek s polvolejem prepolovil Joshua King.