Že pri 16 letih je prišel k Olimpiji in postal izvrsten napadalec. Za Olimpijo je odigral 350 tekem in dosegel 117 golov (od tega v prvi zvezni jugoslovanski ligi 230 tekem/66 golov), v sezoni 1973/74 je bil najboljši strelec jugoslovanskega prvenstva (17 golov). Bil je član jugoslovanske reprezentance, kar je bilo takrat za igralce iz Slovenije velika redkost.
Vse se je začelo in končalo v Olimpiji
Na 20 nastopih (1972–1977) je dosegel pet golov, leta 1974 je igral na svetovnem prvenstvu v Nemčiji. Preizkusil se je tudi v tujini, za Eintracht iz Braunschweiga je igral med letoma 1975 in 1981, nato pa se za svojo zadnjo sezono (1981/82) vrnil v Olimpijo.
Brane Oblak pretresen, a spomini ostajajo
Z Branetom Oblakom sta bila izjemen par in sta redno vnašala nemir v obrambo tekmecev. "Pretresen sem. Na Danila me vežejo zelo lepi spomini. Skoraj dve leti sva bila sostanovalca na reprezentančnih pripravah, veliko časa sva skupaj preživela predvsem na ameriški turneji. Bil je malce bojazljive narave in preveč previden, to je morda edina stvar, ki me je pri njem malce motila," se je za STA svojega prijatelja spominjal Brane Oblak, najboljši slovenski nogometaš 20. stoletja.
Nepozabna akcija na EP-ju 1976
Morda je najbolj v spominu ostala akcija iz leta leta 1976, ko je sklepni del evropskega prvenstva gostila Jugoslavija, v polfinalu pa je bila tekmec Nemčija. Razprodan stadion Marakana je bil ob polčasu v deliriju, saj je Jugoslavija vodila z 2:0. Prvi gol (v 19. minuti) je bil povsem "slovenski". Na sredini je na levi strani Brane Oblak začutil, da je Danilo Popivoda stekel v napad. S filigransko podajo, dolgo 50 metrov, je soigralcu poslal uporabno žogo. Ko je Popivoda podajo sprejel, nista Franz Beckenbauer in vratar Sepp Maier mogla ničesar več storiti. A na koncu so se (po podaljšku) s 4:2 veselili Nemci (Dieter Müller hat-trick), Jugoslavijo pa je na tekmi za 3. mesto ugnala še Nizozemska.
Katančev pomočnik v času nepozabnih podvigov
Po karieri se je priljubljeni "Pop" preizkusil kot trener. Pod okriljem Nogometne zveze Slovenije je bil med letoma 1998 in 2002 pomočnik selektorja Srečka Katanca, ko si je slovenska reprezentanca izborila nastop na evropskem prvenstvu 2000 in svetovnem prvenstvu 2002.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje