Valter Birsa (skrajno levo) je takole sprožil v levi zgornji kot vrat Maartena Stekelenburga. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je žogo slabo zadel, a je imel srečo, da se je živi zid po napaki Ibrahimovića in Seedorfa razprl. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo je podal pri zadetku Mesuta Özila (desno). Foto: EPA
Jurij Žirkov
Jurij Žirkov je z roba kazenskega prostora dosegel evrogol. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Na Zlatana Ibrahimovića je Realova obramba dobro pazila. Foto: Reuters
Valter Birsa
Valter Birsa opazuje veselje Ajaxovih nogometašev. Kasneje se je veselil tudi sam. Foto: Reuters
Samuel Inkoom
Samuel Inkoom je po zmagovitem golu slekel dres in pokazal majico, na kateri je slikan z otrokom. Foto: Reuters
Samir Nasri
Arsenal se je znesel nad Šahtarjem. Na sliki strelec drugega gola Samir Nasri. Foto: Reuters
Cadu
Cadu je takole povedel Cluj v vodstvo, a ga je kmalu z avtogolom izničil. Foto: Reuters

Real je srečanej na Santiagu Bernabeuu začel, kot si je lahko le želel. V 13. minuti je na robu kazenskega prostora Pato zrušil Xabija Alonso. Prosti strel je izvedel Cristiano Ronaldo in skozi živi zid žogo poslal v mrežo nemočnega vratarja Marca Amelia. Napako v živem zidu sta storila Zlatan Ibrahimović in Clarence Seedorf.

Že v naslednjem napadu so se varovanci Joseja Mourinha znova veselili. Mesut Özil je sprožil z roba kazenskega prostora, žoga je med letom zadela Danieleja Bonero v ramo, pri čemer je spremenila smer in končala v mreži.

Strel Pirla ustavila prečka
Milan je bil blizu zadetku v 29. minuti, ko je Andrea Pirlo mojstrsko izvedel prosti strel z okoli 20 metrov, a zadel prečko. Štiri minute kasneje se je Seedorf na desni strani skorajda sam znašel pred Ikerjem Casillasom, a je njegov strel zletel čez vrata. Real je vrnil udarec prek Ronalda, ki je osmešil Alessandra Nesto, nato pa silovito sprožil, toda Amelia se ni pustil premagati. V naslednjem napadu je najhujše preprečil Gennaro Gattuso, saj je izbil žogo pred Angelom Di Mario.

Premoč Reala ni bila kronana z golom
Prvo priložnost v nadaljevanju je imel Real, potem ko je Di Maria poslal žogo na glavo Gonzalu Higuainu, a slednji z nekaj metrov ni najbolje streljal. Akcija je napovedala ofenzivo Reala, ki je sledila v nadaljevanju. Nevarne akcije na Milanovi polovici so se vrstile, tako da je bilo le vprašanje časa, kdaj bo padel tretji zadetek. Naposled ga ni bilo, zelo blizu mu je bil Pepe, ki je po prostem strelu Ronalda zgrešil prazna vrata. Rdeče-črni so v končnici pokazali nekaj več, še vedno pa premalo za zadetek. Priložnost za popravni izpit bo že čez 14 dni na San Siru.

Birsova levica zatresla Ajaxovo mrežo
V drugi tekmi skupine G je Auxerre z 2:1 klonil pri Ajaxu. Valter Birsa je dosegel svoj prvi gol v Ligi prvakov. Šempetrčan je namreč v 56. minuti tekme v Amsterdamu znižal zaostanek na 2:1, potem ko je s prostega strela žogo poslal čez živi zid. Čeprav je Ajax do 85. minute igral z igralcem manj, Francozom ni uspelo izenačiti. Birsa je igral vso tekmo. Nizozemci so oba zadetka dosegli že v 1. polčasu. Posebej lep je bil gol Demyja De Zeeuwa, ki je sprožil pravi projektil pdo prečko Olivierja Sorina. Na 2:0 je povišal Luis Suarez.

Žirkov utrl pot do zmage
Jurij Žirkov in Nicolas Anelka sta zadela za gladko zmago Chelseaja nad Spartakom (0:2). Chelsea je na moskovski stadion Lužniki, kjer je leta 2008 na boleč način izgubil finale Lige prvakov proti Manchester Unitedu, prišel brez poškodovanih Franka Lamparda, Didierja Drogbaja in Alexa, kljub temu pa opravičil vlogo favorita. V 24. minuti je ruski bočni branilec modrih Žirkov, nekoč član moskovskega CSKA-ja, z 20 metrov sijajno udaril po odbiti žogi in jo poslal pod prečko Andrija Dukana. Na 2:0 je 20 minut kasneje povišal Nicolas Anelka, ki je na desni strani kazenskega prostora prejel podajo Michaela Essiena, preigral branilca in z natančnim diagonalnim strelom za levo vratnico zatresel mrežo.

21-letni Ganec kaznoval Romo
Presenečenje večera je v skupini E pripravil Basel, ki je sredi Rima s 3:1 premagal Romo. Potem ko je Marco Borriello v 21. minuti izničil vodstvo Švicarjev, so ti odločilni gol zabili tik pred polčasom. Zanj je poskrbel 21-letni Ganec Samuel Inkoom, ki je z leve strani kazenskega prostora diagonalno sprožil projektil za desno vratnico. Rimljani so v nadaljevanju jalovo napadali, dokončno pa je njihove upe pokopal 21-letni Cabral, ki se je v sodnikovem podaljšku skozi Romino obrambo sprehodil do gola. Precej oslabljeni Bayern se je precej namučil s Clujem (3:2), ki si je kar dva gola zabil sam.