Mathieu Debuchy je zadel vratnico. Foto: EPA
Fred in Vincent Hognon
Nogometaši Lyona prvič v sezoni niso uspeli zatresti nasprotnikove mreže. Foto: EPA
Mamadou Niang
Mamadou Niang je zadel za zmago Marseilla nad Auxerrom. Foto: EPA

Gostje so še 17. zapored ostali neporaženi. Lillov strateg Claude Puel je po tekmi dejal, da so po razočaranju ob izpadu iz Lige prvakov več kot zadovoljni z osvojeno točko. Domači nogometaši so bili na derbiju proti sosedom iz Lensa vseskozi boljši nasprotnik in si ustvarili kar nekaj lepih priložnosti za zadetek. Že v 7. minuti je Hicham Aboucherouane s prostega strela z 20 metrov stresel levo vratnico Lensovega vratarja Charlesa Itandjeja.

Gostje so si prvo zrelejšo priložnost priigrali šele na začetku drugega dela igre. Danielu Cousinu je veselje preprečil branilec Rafael Schmitz, ki je žogo odbil z golove črte. Lille je bil tudi v drugem polčasu nevarnejši nasprotnik, vendar pa mu kaj več kot prečke Mathieua Debuchyja s prostega strela ni uspelo doseči.

Lyon so želeli pokončati
Nogometaši Lyona tudi po 18. krogu ostajajo edino neporaženo moštvo v vseh najmočnejših evropskih ligah. Na težkem gostovanju pri Saint-Etiennu prvič v sezoni niso uspeli zatresti mreže nasprotnika, a je tudi njihova po 90. minutah ostala nedotaknjena. Štirikratni francoski prvaki proti večnim rivalom iz sosednjega St. Etienena ne poznajo poraza že vse od 6. aprila leta 1994, ko so izgubili s 3:0. Kako veliko je rivalstvo med obema kluboma priča tudi transparent domačih navijačev na štadionu Geoffroyja-Guicharda, na katerem je pisalo "Ne trpite Lyona. Pokončajte ga do tal." Gostujoči nogometaši so že od samega začetka srečanja prevzeli pobudo. Na sredini je kraljevala naveza Juninho - Mahamadou Diarra, ki je imela kontrolo nad posestjo žoge.

V 17. minuti je lepo priložnost za Lyon zamudil Norvežan John Carew, ki je proti vratom Jeremia Janota sprožil močan volej. Gostitelji so imeli najzrelejšo priložnost ob koncu prvega polčasa, ko je strel Loica Perrina Gregory Coupet s težavo obranil. Na koncu je bil Saint-Etienne zadovoljen s točko, ki jih uvršča na deveto mesto prvenstvene lestvice.

Auxerre zamudil priložnost
Boštjan Cesar je pri domači zmagi Marseilla z 1:0 proti Auxerru na igrišču prebil vseh 90 minut. Auxerre, ki se na lestvici nahaja na drugem mestu, je zamudil lepo priložnost zmanjšati zaostanek pred vodilnim Lyonom, ki v tej sezoni še ne pozna poraza. Srečanje na stadionu Velodrome je že v drugi minuti odločil Mamadou Niang.

Pauleta potrdil strelsko formo
Paris je na Parku princev gostil Rennes in zmagal z 2:0. Oba zadetka za domače je prispeval Portugalec Pedro Pauleta, ki je z 12 goli prvi strelec francoskega prvenstva.

Monaco je iz Nantesa odnesel le točko, potem, ko je njihov napadalec Emmanuel Adebayor zgrešil enajstmetrovko za zmago. Končni izzid srečanja je bil 0:0. Neprepričljivi nogometaši Monaca so v 18. krogih zmagali le osemkrat, kar jih uvršča na 6. mesto.