Nedžad Serdarević
Borut Semler
Borut Semler je odločil zmagovalca na Ptuju. Foto: MMC RTV SLO
Zadetki s tekme Domžale - Interblock

Na drugih nedeljskih srečanjih je Primorje s 3:1 premagalo Rudar, Labod Drava z 2:1 Koper in Nafta z 1:0 Hit Gorico.

Interblock je doživel četrti zaporedni poraz. Domžalčane je v vodstvo sredi prvega polčasa z 20 metrov popeljal Mitja Zatkovič. Do odmora nato igra ni bila zanimiva, tako pa je bilo tudi na začetku nadaljevanja. Potem je Janez Strajnar najprej preprečil povišanje vodstva Jožetu Benku, v 71. minuti pa je moral po prostem strelu Andraža Kirma in strelu Ivana Knezovića še drugič pobrati žogo iz mreže. Kmalu zatem je s prostega strela s 35 metrov udaril še Juninho, ki je v prvem polčasu zamenjal poškodovanega Danijela Breziča, in tekma je bila odločena. Piko na i je s svojim drugim zadetkom z roba kazenskega prostora postavil Zatkovič.

Razigrani Selimi potrdil zmago
Ajdovci so proti Rudarju zadeli že iz prve priložnosti. Predložek z desne strani je v 11. minuti iznajdljivo izkoristil Nedžad Serdarević. Nato je zadel še vratnico. Sredi polčasa so gostje izenačili, ko je z glavo zatresel mrežo najboljši strelec lige Edin Junuzović. Tik pred odmorom je po podaji Serdarevića Primorje v novo vodstvo popeljal Vladimir Ostojič. V drugem polčasu so imeli pobudo Velenjčani, a je njihovo neučinkovitost iz protinapada kaznoval Nezbedin Selimi s peto.
Semler prvič v polno za Dravo
Na Ptuju so vsi trije zadetki padli v drugem polčasu. Najprej je za Koprčane po predložku z leve strani gol dosegel Juan Sebastian Vitagliano, ki je v prvem delu stresel prečko. Darko Djukič bi lahko povišal na 2:0, vendar je bil iz bližine nespreten. V 77. minuti je izenačil osamljeni John Ogu, Nigerijec pa se je izkazal tudi štiri minute pozneje, ko je podal Borutu Semlerju za končnih 2:1. Semler se je prvič vpisal med strelce v ptujskem dresu. Lepo priložnost za točko Kopra je imel v sodnikovem podaljšku Adewlae Amusan, vendar je domači vratar njegov strel s skrajnimi močmi ubranil.

Evrogol Jankovića
V Lendavi so gledalci videli prekrasen evrogol Siniše Jankovića s prostega strela s 30 metrov, ki je v 78. minuti pokopal Hit Gorico. Nekdanji nogometaš Domžal je žogo poslal v levi zgornji kot vrat nemočnega Vasje Simčiča. Novogoričani si v prvem polčasu niso priigrali niti ene priložnosti, pri Nafti pa je bil dvakrat nenatančen Tim Lo Duca. Prekmurci so bili oškodovani tudi za 11-metrovko. Tudi v drugem polčasu so bili gostitelji veliko boljši, goste pa je reševal Simčič.

6. krog:
DOMŽALE
- INTERBLOCK 4:0 (1:0)
1.500; Zatkovič 21., 85., Knezović 71., Juninho 76.

PRIMORJE - RUDAR 3:1 (2:1)
500; Serdarević 11., Ostojič 45., Selimi 86.; Junuzović 23.

LABOD DRAVA - KOPER 2:1 (0:0)
1.200; Ogu 77., Semler 81.; Vitagliano 47.

NAFTA - HIT GORICA 1:0 (0:0)
1.400; Janković 78.

Odigrano v soboto:
MIK CM CELJE - MARIBOR 3:3 (2:1)
2.500; Kelhar 9., Chacana 30., Sacripante 93.; Bulajič 3./ag, Volaš 49., Tavares 51.

DOMŽALE 6 4 2 0 11:2 14 NAFTA 6 4 1 1 8:6 13 MARIBOR 6 3 2 1 13:9 11 DRAVA 6 3 1 2 10:8 10 MIK CM CELJE 6 2 3 1 9:6 9 PRIMORJE 6 2 2 2 8:7 8 RUDAR 6 2 1 3 7:8 7 KOPER 6 1 1 4 7:12 4 HIT GORICA 6 1 1 4 6:13 4 INTERBLOCK LJ 6 0 2 4 5:13 2