Oscar Lisandro Sacripanti je odlično začel. Bo tako tudi nadaljeval? Foto: EPA
Dalibor Volaš
Dalibor Volaš je izenačil na 2:2. Foto: MMC RTV SLO

Varovanci Slaviše Stojanoviča so hladen tuš doživeli že v 3. minuti, ko je po prostem strelu Zorana Pavloviča in nespretnem izbijanju lastno mrežo zatresel Spasoje Bulajič. Domači so kmalu izenačili, strelec pa Dejan Kelhar, ki je bil uspešen z okoli 10 metrov. Žoga je na poti v mrežo oplazila tudi vratnico.

Chacana snel pajčevino
Mariborčani so imeli v nadaljevanju terensko premoč, a povedli so domači. Po Gobčevem predložku iz kota je 'okroglo usnje' prišlo do argentinske okrepitve Carlosa Alberta Chacane, ki ga je z 10 metrov poslal v zgornji desni kot vrat Marka Pridigarja.

Maribor od 1:2 do 3:2
Na začetku 2. polčasa so vijoličasti v pičlih dveh minutah preobrnili potek tekme. Najprej je Dalibor Volaš po podaji Pavloviča z glavo premagal Aleksandra Šeligo, katerega je nato matiral še Marcos Tavares. Brazilec je prej kot celjski vratar prišel do žoge - ustavila se je v luži - in jo poslal v prazno mrežo.

Vztrajnost domačih poplačana
Ko so gostje počasi že začeli slaviti zmago, je v 3. minuti sodnikovega podaljška udaril še drugi argentinski novinec, Sacripanti. Ta je zadel desni spodnji kot, potem ko sta bila premalo odločna Pridigar in Lubomir Kubica.

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 6. krog
MIK CM CELJE - MARIBOR 3:3 (2:1)
2.000; Kelhar 9., Chacana 30., Sacripanti 93.; Bulajič 3./ag, Volaš 49., Tavares 51.

Nedelja ob 17.00:
PRIMORJE - RUDAR

LABOD DRAVA - KOPER

NAFTA - HIT GORICA

Ob 19.00:
DOMŽALE - INTERBLOCK

DOMŽALE 5 3 2 0 7:2 11 MARIBOR 6 3 2 1 13:9 11 NAFTA 5 3 1 1 7:6 10 MIK CM CELJE 6 2 3 1 9:6 9 DRAVA 5 2 1 2 8:7 7 RUDAR 5 2 1 2 6:5 7 PRIMORJE 5 1 2 2 5:6 5 KOPER 5 1 1 3 6:10 4 HIT GORICA 5 1 1 3 6:12 4 INTERBLOCK LJ 5 0 2 3 5:9 2