Köbenhavnu je z uvrstitvijo med 16 najboljših uspel pravi mali čudež. Foto: EPA
Slavje Barcelone ob drugem zadetku proti Rubinu. Foto: EPA
Anderson je v 62. minuti izenačil na 1:1 na Old Traffordu. Foto: Reuters
Jermain Defoe
Jermain Defoe je dvakrat zatresel mrežo Twenteja. Foto: EPA
Marko Arnautović
Werderjev nogometaš Marko Arnautović je Interju zabil drugi zadetek ob zmagi s 3:0. Foto: Reuters

Danske prvake je v 26. minuti popeljal v vodstvo Martin Vingaard, piko na i napredovanju kluba, ki ga je pred šestimi leti na njegovem stadionu kar s 5:0 ponižala Hit Gorica, pa sta v drugem delu postavila Jesper Grönkjär z 11-metrovke in avtogol Djibrila Cisseja po strelu iz kota. Častni zadetek za Grke je v sodnikovem podaljšku prispeval Cedric Kante.
Rubin Kazan je v Barceloni priznal premoč (0:2) katalonskim rezervistom (od standardne postave sta tekmo začela le dva) in se moral zadovoljiti s 3. mestom, ki pelje v Evropsko ligo. Oba zadetka na Camp Nouu sta v drugem polčasu dosegla nogometaša iz Barcine B-ekipe, Andreu Fontas in Victor Vazquez. Lionel Messi je igral nekaj manj kot pol ure, Andres Iniesta je tekmo presedel na klopi, Xavi pa je bil na tribuni.
Anderson odgovoril na izziv Hernandeza
V skupini C je prvo mesto pripadlo Manchester Unitedu, ki se je na Old Traffordu z Valencio razšel z neodločenim izidom 1:1. Na zanimivi tekmi so Španci zaigrali pogumno in v 32. minuti povedli, ko je po slabi povratni podaji Michaela Carricka blizu sredine igrišča žogo prestregel Alejandro Dominguez, nato pa lepo prodrl in podal na desno stran Pablu Hernandezu, ki je žogo poslal med nogama vratarja Bena Amosa. To je bil sploh prvi zadetek, ki so ga rdeči vragi prejeli v letošnji Ligi prvakov.
Gostitelji so imeli kar nekaj priložnosti (med drugim je Wayne Rooney od daleč zadel prečko), vendar je njihov trud obrodil sadove šele v 62. minuti. Najprej je z roba kazenskega prostora streljal Dži Sung Park, odbito žogo vratarja Vicenteja Guaite pa je v mrežo pospravil Anderson. Valencia se je na koncu zadovoljila s točko, čeprav bi jo že en zadetek v mreži Uniteda spravil celo na prvo mesto.
Schalke slavil v Lizboni
V skupini B si je "lažjega" tekmeca v osmini finala priboril Schalke, ki je z 2:1 slavil v Lizboni pri Benfici. Drugouvrščeni Lyon je doma "le" remiziral s Hapoelom iz Tel Aviva. Izraelci so vodili z 2:1, potem ko je v 69. minuti s škarijcami prek glave spektakularno zadel Eran Zahavi.
Tottenham pred Interjem
Remi s 3:3 v Enschedeju pri Twenteju je bil dovolj za prvo mesto Tottenhama v skupini A. Dvakrat se je med strelce vpisal Jermain Defoe. Evropski prvak Inter je s precej okrnjeno postavo (trener Rafael Benitez je nekaj nosilcev igre spočil pred svetovnim klubskim prvenstvom v Abu Dabiju, veliko igralcev pa je tudi poškodovanih) v Bremnu izgubil z 0:3. Gostitelji so dvakrat stresli še okvir vrat.