Po dobrih predstavah v lanskem letu je bil Zlatko Dedič med zimskim prestopnim obdobjem blizu odhodu k Napoliju v Serii A. Zdravstvene težave in strelski post so okrnile tudi zanimanje za slovenskega napadalca. Foto: MMC RTV SLO
Anton Žlogar
Anton Žlogar je lani z Anorthosisom postal ciprski prvak, letos pa je v dresu Omonie končal na 2. mestu, kar bo najverjetneje letošnja najvišja uvrstitev kakšnega reprezentanta, ki si kruh služi v tujini. Foto: MMC RTV SLO

Napadalec slovenske reprezentance, ki v drugi italijanski ligi igra za Frosinone, klub iz rimske pokrajine Lazio, je po seriji manjših poškodb in prilagajanju taktičnim zamislim trenerja (nekaj časa je igral tudi na krilu) končno le našel pot do nasprotnikove mreže. 24-letni Koprčan je v 52. minuti sredi kazenskega prostora Albinoleffeja sprejel podajo Vicenteja z desne in zabil za 1:0. Frosinone, ki si še ni zagotovil obstanka, je na koncu slavil z 2:0, Slovenec pa je bil ob menjavi ob koncu tekme deležen stoječega aplavza.

Leta 2008 zadel kar 16-krat
Dedič, ki je nazadnje zatresel mrežo 13. decembra z 11-m ravno na obračunu z Albinollefejem, je zabeležil svoj sedmi prvenstveni gol, a prvega v letu 2009, medtem ko se je leta 2008 kar 16-krat vpisal med strelce Serie B. "Za gol gredo zahvale predvsem mojim soigralcem, ki so mi pomagali do izredno pomembnega gola za naš klub. Zahvaljujem se tudi predsedniku kluba, ki mi je v teh zame težkih časih stal ob strani. Vesel sem, da sem spet upravičil pričakovanja, in resnično upam, da je strelska kriza vendarle končana," je bil presrečen nogometaš, ki že od svojega 17. leta igra v Italiji.

Nikozijski derbi prekinjen zaradi bakel
Anton Žlogar je zaključil sezono na Cipru s sedmim golom za Omonio, v 31. minuti mestnega derbija z APOEL-om je v padcu iz bližine zaključil prodor Pantića in povišal na 2:0. Že kmalu zatem je moral sodnik zaradi metanja bakel prekiniti tekmo, ki sicer ni odločala o ničemer, saj je bilo že pred zadnjim krogom znano, da je APOEL ciprski prvak, Omonia pa podprvak. O usodi tekme in morebitnih kaznih bo odločala nogometna zveza.

Koren zaradi poškodbe že končal s sezono?
Najslabše se izmed izbrancev Matjaža Keka počuti kapetan Robert Koren, ki je dan pred tekmo Premier lige z Wiganom staknil poškodbo stegenske mišice. Standardni igralec udarne enajsterice West Bromvicha tako ni mogel pomagati pri pomembni zmagi s 3:1, vprašljiv je tudi njegov nastop v zadnjih dveh krogih. Zadnji WBA še upa na obstanek, za rešilnim 16. mestom in Hull Cityjem zaostaja za tri točke.

Od legionarjev, ki trenutno niso v reprezentanci, se je izkazal Dominik Beršnjak. Nekdanji Celjan je v romunskem prvenstvu za Politehnico Iasi prispeval tretji gol pri visoki zmagi nad Argesom (4:0).

Milivoje Novakovič Köln (NEM) Hoffenheim - Köln 2:0 vso tekmo v 63. minuti
Zlatko Dedič Frosinone (ITA) Frosinone - Albinoleffe 2:0 do 87. minute v 52. minuti za 1:0
Zlatan Ljubijankič Gent (BEL) Kotrijk - Gent 0:2 do 82. minute v 75. podal za 0:2
Nejc Pečnik Mik CM Celje Maribor - Celje 1:0 vso tekmo
Nereprezentanti:
Milenko Ačimovič Austria Dunaj (AVT) Sturm - Austria D. 2:2 vso tekmo v 82. podal za 2:2.
Rene Krhin Inter (ITA) Chievo - Inter 2:2 izven kadra
Dominik Beršnjak Politehnica Iasi (ROM) Politehnica - Arges 4:0 vso tekmo v 77' za 3:0, v 53'