Boštjan Cesar je po
Boštjan Cesar je po "Zidanu" Samuela Eto'oja obležal na zelenici, za incident pa glavni sodnik Kamerunca ni kaznoval. Foto: EPA
Josip Iličič
Josip Iličič je na atraktiven način v 11. minuti zatresel domačo mrežo. Foto: EPA
Hernan Crespo
Hernan Crespo (Parma) je proti Laziu dosegel svoj prvi zadetek v letošnji sezoni. Foto: EPA
Sergio Pellissier
Sergio Pellissier je Chievo proti aktualnemu italijanskemu prvaku povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Dejan Stanković
Dejan Stanković je proti koncu tekme izgledal vse bolj obupano. Foto: Reuters
Rafael Benitez
Trenerski stolček Rafaela Beniteza se je počasi že začel majati. Foto: Reuters

. Ta je v 11. minuti goste s Sicilije povedel v vodstvo z 0:1 in zadel petič letos.

22-letnik je po akciji, ki jo je na desni strani začel prav Bačinovič, po predložku Federica Balzarettija z levico atraktivno premagal vratarja Francesca Antoniolija. Vodstvo pa je trajalo le 13 minut, saj je v 24. minuti izenačil Erjon Bogdani. Albanski napadalec je po podaji Juta Nagatome z desnico žogo rutinirano poslal v mrežo. V nadaljevanju o gostje spet smuknili v vodstvo. Akcijo za končnih 1:2 je s strelom z razdalje začel Iličič, nadaljeval pa jo je Mattia Casani, ki je z desne strani pred vrati našel prostega Fabrizia Miccolija, ki je iz prve premagal domačega vratarja.

Cesar prejel udarec "Zidane"
V Veroni, kjer je Chievo, za katerega je vso tekmo igral Boštjan Cesar (Bojana Jokiča ni ni bilo niti na klopi) v 29. minuti povedel proti Interju, je Samuel Eto'o obudil spomin na (ne)slavno potezo Zinedina Zidana s svetovnega prvenstva v Nemčiji, ko je Francoz z glavo udaril Marca Materazzija in prejel tudi rdeči karton. Enako je v 37. minuti storil tudi Kamerunec, le da je z glavo zadel v Cesarjeva prsa, ki je zahteval izključitev napadalca črno-modrih, a je sodniška trojka, na čelu z glavnim sodnikom Gianluco Rocchijem, incident 'spregledala'.
"Eto'o je velik igralec, a mislim, da si takšnih stvari ne bi smel privoščiti. Udaril me je, vendar se mi ni opravičil. Toda s tem se ne obremenjujem. Za nas so najbolj pomembne tri točke in le to šteje," je po tekmi povedal Cesar.

V nadaljevanju so Milančani močno pritiskali na domača vrata, a so mrežo naslednji zatresli prav Verončani. Iz neposredne bližine je zadel Davide Moscardelli. V 92. minuti so 'nerazzuri' uspeli izid prek Eto'oja znižati na 2:1, a jim je do povratka zmanjkalo časa.

"Ibra" za nove tri točke Milana
Zlatan Ibrahimović je z akrobatskim strelom odločil obračun proti Fiorentini (1:0) in Milan utrdil na vrhu italijanskega prvenstva. Odločitev na deževnem San Siru je padla tik pred koncem prvega dela, ko je švedski napadalec v kazenskem prostoru zaustavil žogo, si jo dvignil in s škarjicami z diagonalnim strelom zadel "malo mrežo" gostujočega vratarja. Milan je v drugem polčasu dvakrat zahteval najstrožjo kazen zaradi domnevnega igranja z roko. Fiorentina je ob koncu močno pritisnila in bila blizu izenačenju.

Ronaldinho spet ponočeval
Ronaldinho je tudi tokrat sedel na klopi in dobil priložnost šele v 86. minuti. Če je bil prejšnji teden proti Interju razlog v taktiki, je bila tokrat kriva kazen zaradi ponočevanja. Brazilca so namreč novinarji spet "ujeli", ko je v četrtek nočni klub zapuščal ob 2. uri zjutraj.

Sarma dvakrat klonil na Olimpicu
Na drugi sobotni tekmi je Roma z 2:0 odpravila Udinese. Prvi je Samirja Handanovića v 24. minuti premagal Jeremy Menez, končni izid pa je v 56. minuti postavil posojeni napadalec Milana Marco Boriello.