Tim Matavž blesti v nizozemskem prvenstvu, tudi na stadionu Ayni Aker v Trabzonu pa je dokazal, da je pravi mojster. Foto: EPA
Sergio Agüero
Sergio Agüero je potreboval le šest minut za odločilni zadetek v Portu. Foto: EPA
Javier Hernandez
Javier Hernandez je pet minut pred koncem potrdil zmago rdečih vragov. Foto: EPA
Radamel Falcao
Radamel Falcao je bil nerešljiva uganka za obrambo Lazia. Foto: EPA
Jonathan Cristaldo
Jonathan Cristaldo je že v prvem polčasu dosegel dva zadetka v Salzburgu ob gladki zmagi Metalista. Foto: EPA
Felipe Caicedo
Felipe Caicedo je Lokomotivi zagotovil zmago nad Athleticom iz Bilbaa. Foto: EPA
Izjemen gol Matavža v Trabzonu
Mojstrovina Tima Matavža v Evropski ligi
Zmagi Manchester Uniteda in madridskega Atletica

Napadalec slovenske reprezentance je v 6. minuti streljal z roba kazenskega prostora z levico in razparal mrežo Turkov. Zadel je levi zgornji kot domačih vrat. Le pet minut zatem je PSV podvojil prednost po zadetku Ole Toivonena. Turki so znižali zaostanek v 33. minuti prek Olcana Adina, a se kmalu zatem skorajda spet znašli v zaostanku dveh golov, vendar so sodniki nov Matavžev zadetek razveljavili zaradi igranja z roko. V drugem polčasu se mreži nista več zatresli.
Na Friuliju brez golov
Udinese je bil proti Paoku boljši celo tekmo, a so gostje s Friulija odnesli tisto, po kar so prišli - remi brez zadetkov. Najbližje golu je bil Almen Abdi že v 7. minuti, ko je zadel vratnico. Samirju Handanoviću ni bilo treba niti enkrat resneje posredovati. Pri domačih med drugim ni igral poškodovani Antonio Di Natale.
Ilić ni bil v kadru
V Moskvi je Lokomotiva Branka Ilića, ki ga tokrat ni bilo v kadru, po zaostanku z 0:1 prišla do zmage proti Athleticu iz Bilbaa z zadetkoma Denisa Glušakova, ki je v 61. minuti zadel z bele točke, in Felipeja Caiceda, ki je žogo v mrežo Špancev poslal z natančnim strelom v 71. minuti. Za Bilbao je gol zabil Iker Muniain v 36. minuti.

Agüero vstopil in zadel
Derbi večera je bil v Portu, kjer je Manchester City prišel do zmage v drugem polčasu (1:2). Silvestre Varela je v 27. minuti gostitelje povedel v vodstvo po podaji Hulka. Angleži so izenačili v 55. minuti, ko je v dvoboju z Mariom Balotellijem avtogol zabil Alvaro Pereira. Zmago je Cityju priigral Sergio Agüero v 85. minuti po sijajni kombinaciji Yaye Toureja in Samirja Nasrija. Argentinec je vstopil v 78. minuti namesto Balotellija.

Young in Hernandez zadela za vrage
Manchester United je v Amsterdamu slavil z 2:0. Ajax se je dobro boril v prvem polčasu, potem pa so rdeči vragi zaigrali precej bolje in so z nogo in pol že v četrtfinalu. Po uri igre je z desnico zadel Ashley Young, potem ko se je žogo do njega odbila po podaji Luisa Nanija in slabem izbijanju branilcev. Gostitelji so skušali v zadnjih minutah izenačiti, a je Antonio Valencia začel protinapad, podal je do Wayna Rooneyja, ki je sijajno zaposlil Javierja Hernandeza. "Chicarito" je spretno poslal žogo v mrežo.

Falcao odločil v Rimu
Oslabljeni Lazio je na Olimpicu proti Atleticu Madrid dobro začel in v 19. minuti zadel prek Miroslava Kloseja, a sta nato Adrian Lopez (25.) in Radamel Falcao (37. in 63.) Špancem priigrala izvrstno izhodišče pred povratno tekmo (1:3). Madridčani so neporaženi že sedem tekem.
Povratna srečanja bodo že prihodnji četrtek.