Milivoje Novaković je zabil 15. in 16. prvenstveni gol, kar ga dva kroga pred koncem uvršča na tretje mesto najboljših strelcev. Na vrhu sta Mario Gomez (24) in Papiss Cisse (22). Foto: Reuters
Milivoje Novaković in Sami Hyypiä
Zračni dvoboj Novakovića in Samija Hyypiä. Foto: Reuters
Borussia Dortmund
Borussia se je skupaj s svojimi 80.700 navijači na stadionu Westfalen veselila prvega naslova po letu 2002. Foto: Reuters
Jürgen Klopp in Leonardo Dede
Jürgen Klopp in Leonardo Dede se veselita naslova. Le Dede in Sebastian Kehl sta bila v ekipi, ki je osvojila naslov leta 2002 pod vodstvom Matthiasa Sammerja. Foto: EPA
Manuel Neuer in Arjen Robben
Arjen Robben je prvi matiral Manuela Neuerja. Po koncu tekme sta se zapletla v daljši pogovor, naslednjo sezono bosta po vsej verjetnosti soigralca. Foto: EPA
Andreas Ottl, Thomas Müller in Franck Ribery
Thomas Müller je bil najboljši igralec tekme na Allianz Areni. Dosegel je dva gola in podal Mariu Gomezu za 3:1. Foto: EPA

"Kozlički" so bili pred srečanjem pod velikim pritiskom, saj so pred 32. krogom odpustili že drugega trenerja v sezoni, hkrati pa so jim nekateri navijači grozili s smrtjo, če izpadejo iz lige. Varovanci Volkerja Finkeja so na vse odgovorili na najboljši možni način, v glavni vlogi pa sta se znašla tudi oba Slovenca Mišo Brečko in Novaković, ki sta igrala vso tekmo.

Brečko podal, Novaković zadel
Trboveljčan je namreč v 67. minuti podal Novakoviću, ki je nato z okoli 11 metrov mojstrsko spodkopal žogo čez Reneja Adlerja (video). "Nova" je še drugič udaril v 82. minuti, ko je za hrbet Adlerja spravil odbito žogo po prostem strelu Petita. "Lekarnarji" so bili sicer boljši nasprotnik, a je v vratih domačih blestel Michael Rensing. Köln lahko dokončno potrdi obstanek med elito v naslednjem krogu, ko gostuje pri 16. Frankfurtu (trener Eintrachta je nekdanji trener Kölna Christoph Daum). V zadnjem krogu v Köln prihaja Schalke.

Barrios in Lewandowski potrdila naslov
Drugouvrščeni Bayer je s porazom izgubil tudi teoretične možnosti, da bi ogrozil sedmi naslov Borussie Dortmund, ki je tokrat z 2:0 odpravila Nürnberg.
80.720 gledalcev na stadionu Westfalen je pripravilo izjemno vzdušje že pred tekmo. V 32. minuti so gostitelji povedli. 18-letni Mario Götze je streljal z 20 metrov, vratar Nürnbega Raphael Schäfer je žogo odbil, Lucas Barrios pa jo je pospravil v mrežo. Dve minuti pred odmorom je Mats Hummels podal do Roberta Lewandowskega, ki se je otresel Javierja Pinole in z lobom ukanil Schäferja.
Kultni trener Klopp zrežiral izjemen uspeh
V drugem delu so izbranci kultnega trenerja Jürgena Kloppa zlahka nadzorovali položaj na igrišču. Stadion je dvakrat eksplodiral, ko se je na semaforju izpisal izid iz Kölna. ''Nova'' je omogočil veliko slavje že dva kroga pred koncem. Klopp je v predzadnji minuti v igro poslal tudi Leonarda Dedeja, ki je bil zelo zaslužen za zadnji naslov Borussie leta 2002. Navijači so ga bučno pozdravili, minuto zatem pa se je začela zabava v rumeno-črnem, ki bo trajala do podelitve pokala 14. maja. Pivo je teklo v potokih, Kloppa so nosili na ramenih, njegov "otroški vrtec" je presenetil vse poznavalce. Pred sezono takega razpleta zares nihče ni napovedal. Naslov Borussie je popolnoma zaslužen, saj od sredine jesenskega dela Bundeslige ni imela pravega tekmeca.
Reus ponudil novo priložnost Bayernu ...
Zelo vroče je bilo tudi v boju za tretje mesto, ki zagotavlja nastop v kvalifikacijah za Ligo prvakov. Hannover je bil pred tem krogom v odličnem položaju, a je senzacionalno doma izgubil z Borussio iz Mönchengladbacha (0:1). Novi trener Lucien Favre je očitno vlil nov zagon, prejšnji teden so njegovi varovanci na kolena spravili prvake iz Dortmunda (1:0), po novi zmagi pa znova upajo na obstanek. Nogometaši Borussie so igrali izjemno disciplinirano in imeli večje priložnosti. V 53. minuti je bil Marco Reus popolnoma sam pred vratarjem Ronom Robertom Zielerjem, a je streljal naravnost vanj. V 74. minuti je Mohammadou Idrissou z glavo stresel prečko. Dve minuti zatem je Reus potegnil s sredine igrišča, branilec Emanuel Pogatetz ga ni agresivno pokril in 22-letni vezist je z desnico poslal žogo pod prečko in osrečil tudi Bavarce.
... ki jo je v velikem slogu izkoristil
Igralci Bayerna so se še ogrevali na Allianz Areni, ko so izvedeli za poraz Hannovra. Z eno najboljših iger v letošnji sezoni so odpravili Schalke s 4:1 in se zavihteli na tretje mesto. Proti St. Pauli in Stuttgartu zdaj potrebujejo še štiri točke in izognili se bodo tako nezaželeni Evropski ligi.
Schalke, ki se je presenetljivo uvrstil v polfinale Lige prvakov, je bil še bolj nemočen kot v torek doma proti Manchester Unitedu. Že v 6. minuti je Mario Gomez podal do Arjena Robbna, ki je z levico poslal žogo med nogama Kyriakosa Papadopoulosa v malo mrežico. Manuel Neuer, ki so ga navijači tokrat malce bolje sprejeli kot na pokalni tekmi 2. marca, je bil brez moči. Le dve minuti zatem je Jefferson Farfan podal iz kota, Holger Badstuber pa je nespretno zatresel lastno mrežo (1:1). V 12. minuti je Robben, ki se je vrnil v ekipo po dveh tekmah kazni zaradi žaljenja sodnika v Nürnbergu, s prostega strela zadel živi zid, žoga pa se je odbila do Thomasa Müllerja, ki jo je z levico z bližine poslal v mrežo. Šest minut kasneje je Müller z glavo že ukanil Neuerja, žogo pa je v mrežo zabil najboljši strelec Bundeslige Mario Gomez (24 golov).
Neuer ni želel potrditi prestopa
V drugem polčasu se je predsednik Uli Hoeness zadovoljno nasmihal na tribuni, gostje pa so bili popolnoma nenevarni. Piko na i je postavil Müller šest minut pred koncem po podaji Francka Riberyja. Neuerja je z levico prefinjeno ujel na napačni nogi. Neuer po tekmi ni želel potrditi prestopa v München, vodstvi obeh klubov se morata še dogovoriti o odškodnini, ki naj bi znašala okoli 20 milijonov evrov.