Nogometaši Milana so suvereno odpravili Sieno in se mestnemu tekmecu Interju približali na vsega 6 točk. Foto: Reuters
Luca Toni.
Luca Toni doživlja strelski preporod v majici Rome. Foto: Reuters
Chievo.
Nogometaši Juventusa so z 1:0 klonili v Veroni. Foto: Reuters

Slovenski reprezentančni vratar Samir Handanovič, ki si kruh služi v Udineseju, je ob remiju s Parmo v 25. minuti ubranil strel z bele točke Amorusu. Mojstrstvo "Sarme" si lahko ogledate v spodnjem videu.

Siena je domače napade zdržala le do 10. minute, ko je Marco Borriello ukradel žogo branilcu Gonçalu Brandãu in poskušal preigrati vratarja Gianluco Curcija. Ta je nad njim storil prekršek, zaradi česar je zakrivil enajstmetrovko, poleg tega pa prejel še rdeči karton. Z bele točke je žogo v mrežo hladnokrvno pospravil Ronaldinho. Že nekaj minut pozneje se je gostom prek Massima Maccaroneja ponudila izjemna priložnost za izenačenje, a je napadalec žogo poslal čez gol. Precej natančnejši pa je bil v 28. minuti Borriello, ki je po izvrstni podaji Andree Pirla z voleja krasno premagal rezervnega vratarja Gianluco Pegolo in vodstvo podvojil.

Izvrstni Ronaldinho navdušil navijače
V drugem polčasu so bile vse oči uprte v odličnega Ronaldinha, ki se je kot mačka z mišjo poigraval z gostujočimi igralci. Še najbolj je sijal njegov nasmešek, ki ga njegovi privrženci niso videli velikokrat po odhodu iz Barcelone - in za nasmehe je imel Brazilec veliko razlogov. Po zadetku v prvem polčasu se je drugi razlog veselja zgodil v 71. minuti, ko je po Beckhamovi podaji iz kota brez težav dosegel še drugi zadetek na tekmi in tretjega za rdeče-črne, tretjič pa je rezervnega vratarja Siene premagal tik pred koncem in tako dosegel svoj prvi "hat-trick" v dresu Milana.

Inter s točko iz tekme najstrožjih kazni
Za presenečenje kroga so poskrbeli nogometaši Barija, ki so pred domačimi navijači proti aktualnemu prvaku Interju vodili že z 2:0. Oba zadetka je v razmiku treh minut z enajstih metrov dosegel Brazilec Barreto. Vseeno so se nogometaši iz mesta mode pobrali in uprizorili veliko vrnitev. V 69. minuti je po strelu z razdalje Marca Balotellija žogo v mrežo pospravil Goran Pandev, pet minut pozneje pa je z bele točke rezultat izenačil Diego Milito.

Ferrara pod vse večjim pritiskom
Nogometaši Juventusa so znova razočarali svoje navijače, saj so spet izgubili in zdaj za vodilnim Interjem zaostajajo že za 13 točk. Tekmo je v Veroni odločil Pablo Granoche, ki je le še podžgal proteste navijačev "stare dame" proti glavnemu trenerju Ciru Ferrari.

V Rimu nazdravljajo Toniju
Italijanski napadalec Luca Toni, ki je iz vrst münchenskega Bayerna posojen v Romo, je Rimljane navdušil z odlično igro. Na Olimpicu je domače navijače na tekmi proti Genoi v vodstvo popeljal Simone Perrotta, nato pa je na sceno stopil Toni, ki je z dvema zadetkoma iz neposredne bližine postavil končni rezultat 3:0. Pri obeh zadetkih je bil podajalec Mirko Vučinić. S tem se je Roma povzpela na 3. mesto v italijanskem prvenstvu.