Nogometaši Aston Ville so pred domačimi navijači nadigrali Manchester United. Foto: Reuters
Alex Ferguson
Menedžer Manchester Uniteda Alex Ferguson z igro svojih varovancev najbrž ni bil zadovoljen, a je bil na koncu vseeno vesel osvojene točke. Foto: EPA
Carlos Tevez
Carlos Tevez domači ekipi ni uspel priboriti novih treh točk. Foto: Reuters
Nogometaši Liverpoola
Nogometaši Liverpoola so šokirali z novo slabo predstavo, za katero je nedvomno kriv tudi menedžer Roy Hodgson, ki iz tedna v teden buri duhove. Foto: Reuters

Na Villa Parku je Aston Villa proti zelo povprečnemu Unitedu vodila že z 2:0. Led je z 11 metrov prebil Ashley Young, potem ko je nad njim v kazenskem prostoru prekršek storil Wes Brown, vodstvo pa je po fantastičnem protinapadu podvojil Marc Albrighton. Rdeči vragi vseeno niso vrgli puške v koruzo in v 81. minuti izid znižali prek Federica Machede. Italijan je vratarja Brada Friedla matiral z roba kazenskega prostora. Domači navijači so upali, da bodo njihovi ljubljenci zadržali prednost, a se to ni zgodilo. Pet minut pred iztekom rednega dela je po Nanijevem predložku iz kota z glavo končnih 2:2 postavil Vidić.

Manchester City streljal s praznimi naboji
V Manchestru je Birmingham City, tako kot je to sicer v njegovi navadi, zaklenil svoja vrata in varovancem Roberta Mancinija odščipnil točko. Sinjemodri so bili veliko boljši nasprotnik, na vrata Bena Fosterja so sprožili kar 24 strelov, a le 7 v okvir vrat. Najnevarneje je v 46. minuti zapretil James Milner, ki je po strelu z desnico ogrel dlani gostujočega vratarja. Na drugi strani so gostje streljali predvsem z razdalje, a vrat Joeja Harta niso resneje ogrozili.

Liverpool klonil še petič v sezoni
V Stokeu so nebogljeni nogometaši Liverpoola klonili še petič v sezoni, potem ko je bil tamkajšnji City boljši z 2:0. Domači nogometaši so po zmedi v kazenskem prostoru povedli v 56. minuti. Zadel je Ricardo Fuller. Nova slaba taktična postavitev menedžerja Roya Hodgsona in predvsem brezvoljna igra njegovih varovancev je iz minute v minuto domačim nogometašem vlivala nove samozavesti, na 2:0 je v 91. minuti povišal Kenwyn Jones. Lucas Leiva je z izključitvijo v izdihljajih tekme zaokrožil katastrofalno predstavo rdečih, ki so še enkrat več zapravili priložnost za priključitev boju za končno 4. mesto.