Marko Popovič in Milan Smiljanić v boju za žogo. Foto: Reuters
Rene Mihelič
Rene Mihelič je vstopil v nadaljevanju. Foto: RTV SLO
Prvi zadetek Partizana
Neodločen Gašparič, nespreten Ranilovič in kazen Obite - 1:0 za Partizan. Foto: RTV SLO

Zaradi trenj znotraj moštva v domači enajsterici ni bilo Alberta Nadja in Niše Saveljića, a to v prvem delu na varovance trenerja Miodraga Ješića ni vplivalo. Razpoložen je bil Obiora Obito, ki je v dveh minutah dosegel dva gola. Prvega po nespretnosti vratarja Marka Raniloviča, ko je žoga po podaji Nemanje Rnića z desnega boka odskočila pred štajerskim vratarjem, Nigerijec pa jo je le potisnil v gol, drugega pa z glavo po lepi akciji črno-belih in podaji Milana Smiljanića z leve.

V prvem polčasu medle vijolice so sicer v prvem delu dobro nadzorovale potek igre, uspešno je delovala postavitev z le enim pravim napadalcem Draganom Jeličem, a so se Beograjčani po dveh zadetkih razleteli po terenu in še nekajkrat zapretili.

Po odmoru so se Mariborčani na zelenico vrnili odločnejši in izkoristili edino priložnost na tekmi. Vratar Ivica Kralj je podajo Davida Tomažiča odbil do Reneja Miheliča, ki je žogo z desne strani v 63. minuti poslal v mrežo.

Marjan Pušnik, trener Maribora: "V prvem polčasu smo prikazali zelo slabo, naravnost neprepoznavno predstavo, ki je bržkone posledica naše mladosti in neizkušenosti. V drugem polčasu smo se vendarle pobrali, dosegli zadetek in prepričan sem, da ga bomo tudi v Mariboru."

Miodrag Ješič, trener Partizana: "Naša zmaga je zaslužena, lahko pa bi bila še veliko višja. Škoda, da smo iz edine priložnosti gostov prejeli gol, kljub temu pa sem prepričan v naše napredovanje. Tekma je potrdila, da smo boljši od Mariborčanov."

PARTIZAN - MARIBOR 2:1 (2:0)