Nogometaši Kopra so bili brez poraza uvodnih 14 krogov. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Novogoričani slavili v Velenju
Stavniška afera najbolj odmeva v Nemčiji
Florjanič: Uradno še nismo bili obveščeni
Nafta poglobila krizo Kopra
Gladka zmaga Olimpije

Vodilno moštvo prvenstva je v Lendavi izgubilo pri Nafti z 1:3. Nič kaj bolje se ni godilo drugouvrščenemu Rudarju, ki je doma moral priznati premoč Hitu Gorici z 0:3. V Ljubljani je Olimpija s 3:0 premagala obubožano Dravo.
Volaš načel mrežo nekdanjih soigralcev
Lendavčani so proti Kopru pred 600 gledalci na spolzkem in težkem igrišču povedli v 29. minuti. Po hudi napaki Kristijana Polovanca se je pred Admirjem Suhonjičem sam znašel Dalibor Volaš in z 12 metrov zanesljivo zadel v levi spodnji kot. Pet minut pozneje je Amir Karič iz obetavnega položaja poskusil z lobom presenetiti vratarja Nafte, a je Tomaž Murko s skrajnimi močmi odbil žogo v kot. V 37. minuti je Karič s prostega strela z 20 metrov zadel prečko, v 50. minuti pa je na drugi strani okvir vrat nastreljal Volaš s 25 metrov. V nadaljevanju je za Koper nevarno zapretil še Miran Pavlin.
V 67. minuti je bilo koprskih upov konec, ko je z več kot 30 metrov Konstantin Vassiljev izvedel prosti strel, žoga pa je na spolzki travi presenetila Suhonjiča, ki jo je odbil v lastno mrežo. V 80. minuti je na 3:0 povišal Aleš Čeh z glavo. Častni zadetek za goste je tri minute pred koncem dosegel Saša Božičič, ki je izkoristil nepazljivost domače obrambe.
Tretja zaporedna zmaga Hita Gorice
Zdesetkani Velenjčani, pri katerih je manjkalo kar 8 nogometašev, so bili kos Novogoričanom le v prvem polčasu. V drugem so gostje suvereno prišli do tretje zaporedne zmage. Do odmora je bil Rudar boljši, imel kar nekaj priložnosti, neučinkovitost "knapov" pa je v 41. minuti kaznoval Goran Cvijanovič, ki je zadel iz obrata. Belo-modri so na 2:0 povišali v 58. minuti, s prostega strela je bil uspešen Admir Kršič. V 66. minuti je končni izid postavil Milan Osterc, ki se je sprehodil skozi domačo obrambo in na koncu ukanil še vratarja Bobana Savića.
Da Silva in "Cime" strla odpor mladincev Drave
Ptujčani so v Spodnji Šiški nastopili z zelo pomlajeno zasedbo, saj so najboljši nogometaši zaradi težkih razmer v klubu - ta je v prisilni poravnavi - stavkali. Pod vodstvom Draga Preloga in Tomislava Grbavca so nastopili z zasedbo s povprečno starostjo 19 let. Že v prihodnjem krogu naj bi se na zelenice vrnila najboljša ptujska zasedba.

Olimpija je vse tri zadetke dosegla v drugem polčasu, potem ko so ji v prvem mladi gostje onemogočili razvoj prave igre. V 36. minuti je imel Robert Kurež celo priložnost za vodstvo, ko je sam stekel proti domačemu vratarju Janu Oblaku, a je bil zadnji uspešnejši. Zmaji so bili v drugem delu odločnejši. Joao Gabriel Da Silva je v 56. minuti najprej zadel iz bližine po podaji iz kota, dve minuti pozneje pa še iz težkega položaja. Končni izid je v sodnikovem podaljšku postavil Sebastjan Cimerotič z diagonalnim strelom z 10 metrov.

V nedeljo se bosta pomerila Domžale in CM Celje, tekma med Mariborom in Interblockom pa je preložena zaradi bolezni v ljubljanski ekipi.