Po podatkih, ki so jih klubi posredovali vodstvu tekmovanja, je skupni znesek plač igralcev dosegel 802 milijona evrov, upoštevajoč še premije in nagrade, pa bodo presegli magično mejo milijardo evrov.
Z okrepitvami prehiteli evropske prvake
Po poročanju časnika Gazzette dello Sport se je strošek klubov za plače igralcem od leta 2006 skoraj podvojil. V novi sezoni bo za plače največ porabil AC Milan, ki bo s prihodom zvezdnikov Zlatana Ibrahimovića (9 milijonov) in Robinha (4 milijoni) po novem moral za plače izdati 130 milijonov evrov. Pred prihodom Šveda je bil na vrhu plačilne liste "rossonerov" Ronaldinho s 7,5 milijona evrov.
Na drugem mestu je s 121 milijoni evrov za plače milanski mestni tekmec in zmagovalec lige prvakov Inter, kjer ima največjo plačo Samuel Eto'o (8 milijonov). Sledijo Juventus (100 milijonov; Gigi Buffon 6 mio.), AS Roma (83; Francesco Totti 4,9 mio.) in Fiorentina (41,7), najvarčnejši pa bodo pri novem prvoligašu Ceseni s pičlimi 8,3 milijona evrov.
Slovencem skupno "le" dva milijona evrov
Slovenski nogometaši v Italiji igrajo za manjša in s tem skromnejša moštva, kar se pozna tudi pri njihovem zaslužku. Po plačilnem izpisku gre najbolje vratarju Samirju Handanoviču, ki pri Udineseju (18,5 milijona za plače) zasluži pol milijona evrov neto. Njegove rezerve Jana Koprivca pri Gazzetti niso "ujeli". Preostala peterica slovenskih reprezentantov v Serii A pa prejema enako plačo - 300 tisoč evrov. Bologna Reneja Krhina bo zapravila letos 22,6 mio., Palermo Josipa Iličiča in Armina Bačinoviča 22 milijonov, Chievo Boštjana Cesarja in Bojana Jokiča pa 13,2 milijona evrov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje