Dejan Lazarević je zadel za 2:0. Priložnost za še en zadetek je imel v 71. minuti, ko je krenil v protinapad, pretekel polovico igrišča, vendar je vratar strel ubranil. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Nova Gorica
V Novi Gorici se je ob prostem vstopu zbralo več kot 2.000 gledalcev. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec

Zadela sta Robert Berić in Dejan Lazarević, oba v prvem polčasu. Zmaga bi bila lahko še višja, vendar je Slovenija v drugem polčasu zapravila kar nekaj priložnosti.

Enkrat je Litvi pomagal kar Berić, saj je v 68. minuti odlični Haris Vučkić preigral dva branilca in žogo mimo vratarja Zubasa že poslal v mrežo, toda zadela je Berića, ki je stal pred golom.
To seveda ni pokvarilo odličnega vtisa, ki so ga s hitro in domiselno igro pustili razigrani Kavčičevi varovanci. Slovenija je povsem nadzorovala dogajanje na igrišču, saj je bila posest žoge 68:32, razmerje v strelih pa 14:4.

1:0 - Robert Berić
Akcijo je pripravil Kevin Kampl, ki je podal z desne strani, napadalec Maribora, ki je bil pol metra od gola, pa je le podstavil nogo.

2:0 - Dejan Lazarević
Podal je Haris Vučkić, Berić je žogo prepustil Lazareviću, ki je z nekaj metrov premagal vratarja Zubasa.

Slovenija je s 13 točkami na vrhu lestvice skupine 2, vendar ima drugouvrščena Švedska (10 točk) dve tekmi manj. Slovenske upe naslednja tekma čaka 1. junija 2012, ko bodo gostili Malto.

Evropsko prvenstvo reprezentanc do 21 let bo med 15. in 28. junijem 2013 v Izraelu. V dodatne kvalifikacije se uvrstijo zmagovalci iz 10 skupin in najboljša štiri drugouvrščena moštva.