Cristian Zaccardo je odločil zanimivo tekmo v Frankfurtu. Foto: EPA
Zadetek Alberta Streita ni bil dovolj za tri točke Eintrachta. Foto: EPA
Trener Bayerja Michael Skibbe ni bil zadovoljen z igro svojih varovancev. Foto: EPA
Luis Garcia
Luis Garcia je načel mrežo Sparte. Foto: EPA
Šota Arveladze
Šota Arveladze (levo) je dosegel prvi zadetek za Alkmaar. Foto: EPA

Trener Italijanov Francesco Guidolin je povsem premešal začetno enajsterico glede na nedeljski poraz proti Atalanti (2:3). Gostitelji so povedeli v zadnji minuti prvega dela. Ioannis Amanatidis je podal do Alberta Streita, ki je bil natančen s sijajnim strelom s 17 metrov z desno nogo. Že na začetku nadaljevanja je Roberto Guana podal s kota, obramba Eintrachta pa je pozabila Franca Brienzo, ki je s sedmih metrov izenačil.

Ko je že vse kazalo na neodločen izid, je Guana s prostega strela našel Zaccarda. Italijanski reprezentant je z nebeškim skokom poslal žogo v daljši kot. V drugi tekmi te skupine je Newcastle ugnal Fenerbahče z 1:0. Tekmo na St. James Parku je odločil Antoine Sibierski v 79. minuti.

"Lekarnarji" prinesli točko iz Belgije
Bayer iz Leverkusna je z gostovanja v Brüggeju prinesel točko (1:1). Varovanci Michaela Skibbeja, ki v Bundesligi ne igrajo dobro, so povedli v 35. minuti. Sergej Barbarez je podal do Bernda Schneiderja, ki je s 17 metrov zadel v daljši kot nemočnega vratarja Stijn Stijnena. Takoj na začetku drugega polčasa je zmedo v obrambi gostov izkoristil Philippe Clement.

Žvižgi nogometašem Austrie
Austria je na Dunaju doživela pravi debakl proti Zulteju iz Waregemu (1:4). Hat-trick za Nizozemce je dosegel Tim Matthys. Gledalci so po koncu tekmi glasno izžvižgali gostitelje, ki so v drugem delu igrali katastrofalno.

Dva zadetka Cristiana Lucarellija nista pomagala Livornu proti Rangersom (2:3). Maccabi Haifa je presenetil Auxerre (3:1). Francozi ne blestijo tudi v domačem prvenstvu.

1. krog:, skupina A:
LIVORNO - GLASGOW RANGERS 2:3 (1:3)
Lucarelli 33./11-m, 90.; Adam 27., Boyd 30./11-m, Novo 35.

MACCABI HAIFA - AUXERRE 3:1 (1:1)
Masudi 13., Bokoli 55., Colautti 57.; Niculae 29.
RK: Grichting 65./Maccabi